Kiedyś zajmowało mi to wiele godzin, ale teraz odkryłem trik: małże są idealnie czyste w ciągu zaledwie kilku minut

Małże to uniwersalny składnik w kuchni, ale często trudno jest je wyczyścić. Dzięki temu trikowi zrobisz to w kilka minut!

Nadziewane, smażone, z spaghetti, w sosie pieprzowym: można by wymienić dziesiątki przepisów, w których głównymi bohaterami są małże. Te mięczaki mogą niektórym wydawać się brzydkie, ale są naprawdę smaczne, niezależnie od tego, jak są przygotowane.

Jednakże, gdy są one stosowane w niektórych preparatach, dla niektórych jeden z najtrudniejszych kroków może dotyczyć czyszczenia. Wiele osób spędza dużo czasu na ich czyszczeniu, nawet godzinami. Inni jednak wolą, żeby zrobił to za nich ktoś inny. Faktycznie istnieje pewien sposób, aby w ciągu kilku minut idealnie oczyścić małże i mieć je natychmiast dostępne do ugotowania.

Sposób na oczyszczenie małży w kilka minut

Jeśli chcesz mieć smaczny sos z małży, spaghetti z pomidorami i małżami lub nadziewane małże, jedną z przeszkód, które często możesz napotkać, jest czyszczenie tych mięczaków. Usunięcie wszelkich osadów, które mogą znajdować się na skorupce, brudu i pozostałości, jest niezbędne dla powodzenia potrawy, a także dla Twojego zdrowia. Z tego powodu należy zawsze dokładnie oczyścić małże przed ich gotowaniem.

Dzięki temu trikowi naprawdę wystarczy tylko 5 minut, aby je idealnie wyczyścić i móc od razu je ugotować. Aby to zrobić, potrzebujesz:

 • Sól gruboziarnista
 • 2 x plastikowe torby przeznaczone do kontaktu z żywnością

Procedura jest następująca:

 1. Połóż małże na durszlaku, a następnie usuń je z siatki.
 2. Wyrzuć wszystkie połamane lub otwarte małże.
 3. Umyj małże pod bieżącą wodą.
 4. Umieść kilka małży w plastikowej torbie razem z małżami sól gruboziarnista i zamknij to.
 5. Umieść plastikową torbę w innej plastikowej torbie.
 6. Pocieraj małże w torebce przez około 5 minut.
 7. Otwórz torebkę, wyłóż małże na durszlak i opłucz je pod bieżącą wodą, aby usunąć pozostałości.
 8. Sprawdź, czy małże są bardzo czyste i w razie potrzeby usuń pozostałości za pomocą siatki.
 9. Odłącz bisior.

Wszystko, czego potrzebujesz, to trochę grubej soli i kilka plastikowych torebek na żywność, a bez stresu i zmartwień małże będą idealnie czyste i błyszczące, gotowe do użycia do dowolnego przygotowania i przepisu.

Odtąd nie będziesz już musiał spędzać godzin na ich czyszczeniu ani brudzić całej kuchni: metoda grubej soli i plastikowych torebek jest bardzo łatwa do zastosowania w praktyce i nie brudzi wielu przyborów kuchennych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *