Nowy alert żywnościowy, duże wycofanie chipsów z półek supermarketów: marka i szczegóły

W związku z masowym wycofaniem z półek supermarketów niektórych uwielbianych i spożywanych chipsów uruchomiono nowy alert dotyczący żywności.

Ostatnio Ministerstwo Zdrowia wydało kilka decyzji o wycofaniu ze sklepów i supermarketów bardzo lubianych i spożywanych produktów spożywczych ze względu na możliwe skażenie jakimś środkiem (pomyśl o niedawnym wycofaniu mrożonego włócznika ze względu na obecność wysokiego poziomu rtęci lub w przypadku skażenia listerią śmietanki z łososia).

Bardzo często wycofania są organizowane również ze względu na błędy w etykietach, np. w dacie ważności. Jednak w tym przypadku wycofanie nastąpiło z innego ważnego powodu dotyczy niektórych bardzo lubianych i spożywanych chipsówTo zostały wycofane z półek supermarketów, ponieważ ich spożycie może być naprawdę ryzykowne dla zdrowia.

Chipsy są tematem nowego alertu żywieniowego

Najnowszy nowy alert żywieniowy dotyczy jednego z najchętniej przeżuwanych przez dorosłych i dzieci produktów podczas aperitifów, przyjęć czy przed filmem: Frytki. Niektóre z nich, bardzo znane i często obecne na półkach najpopularniejszych supermarketów, w przypadku spożycia mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa.

Ministerstwo Zdrowia opublikowało niedawno informację o dużym wycofaniu chipów ze względu na ryzyko chemiczne. W szczególności są to „Jack i Jill” dostępny w różnych opakowaniach i smakach, produkowany przez firmę Universal Robina Corporation (filipińską firmę z siedzibą w Quezon City) i sprzedawany we Włoszech przez firmę Fresh Tropical Srl by Jawad.

Powód pojawienia się nowego alertu żywnościowego i wycofania produktów ze półek jest bardzo poważny, gdyż chipsy te zawierają substancję niebezpieczną dla zdrowia, czyli niedozwolony dodatek. Z tego powodu z półek supermarketów zostały wycofane opakowania chipsów:

  • PH Chips J&J MrChips Ser Nacho 50x110g
  • Talerze do pizzy J&J Nacho 50x85G
  • Talerze serowe PH Chips J&J 50x85G
  • PH Chips J&J Nova Country Cheddar 50x78g

Data ważności podana na opakowaniach może być dowolna. Każdemu, kto wszedł w posiadanie lub kupił zgłoszone chipsy, absolutnie nie wolno ich spożywać, ponieważ zawierają one niedozwolony dodatek, który w związku z tym może być potencjalnie szkodliwy dla zdrowia ludzkiego.

W razie potrzeby zakupione pakiety możesz zwrócić do punktu sprzedaży, w którym zostały zakupione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *