Sukulenty w okresie zimowym, wskazówki, jak najlepiej się nimi opiekować

Dzięki tym przydatnym wskazówkom, które są naprawdę proste do zastosowania w praktyce, będziesz w stanie najlepiej dbać o sukulenty w okresie zimowym. Oto, co musisz zrobić.

The sukulenty mogą przetrwać przez cały rok jednak w zależności od pory roku zmieniają się ich potrzeby, niektóre gatunki są zdecydowanie bardziej odporne na zimno, inne zaś wymagają większej opieki. Rosnąca temperatura i wilgotność mogą je uszkodzić, jeśli nie zadba się o nie w odpowiedni sposób, Dlatego niezbędna jest wiedza, jak najlepiej się nim zająć.

Jeśli uprawiasz rośliny na zewnątrz w najzimniejszych okresach, musisz umieścić je w osłoniętych i suchych miejscach. Nawet w domu trzeba zachować szczególną ostrożność, ponieważ ogrzewanie może spowodować nadmierne wysuszenie otoczenia. W poniższych akapitach ujawnię kilka prostych wskazówki, jak najlepiej dbać o sukulenty zimą.

Oto jak najlepiej dbać o sukulenty w sezonie zimowym

Niektóre sukulenty są delikatniejsze od innych, np. aloes wolą łagodny klimat i dlatego lepiej jest trzymać je w pomieszczeniach zamkniętych. Inne gatunki natomiast tolerują temperatury do -20 stopni, m.in.: sempervivum, sedum, euphorbia i inne. Ważne jest, aby chronić rośliny przed nadejściem zimy, dlatego należy je chronić jesienią lub zanim temperatura spadnie poniżej 15 stopni.

Dla tych w doniczkach, które pozostają na zewnątrz w osłoniętych miejscach chronią liście i korzenie przed zamarzaniem na ziemi rada jest taka, aby podnieść je z ziemi. Kolejną przydatną sztuczką jest owinięcie ich grubym filcem, w ten sposób będą one chronione przed wilgocią i mrozem i nie będziesz narażony na ryzyko gnicia. Wokół korzeni dodaj warstwę żwiru unikaj wilgotnej gleby, która może spowodować gnicie liści.

Nawożenie, podlewanie i wszystko, co musisz wiedzieć, aby prawidłowo dbać o sukulenty zimą

The sukulenty są niezwykle odporne na suszęAby uniknąć zamarznięcia i zastoju wody, należy odpowiednio opróżnić glebę i pojemniki. Odnośnie do nawożenie to jest przerywane w sezonie zimowym a następnie wznowić na wiosnę, w ten sposób rośliny wykorzystają swoją energię do przeciwstawienia się niskim temperaturom, a nie do wzrostu.

Czy podlewanie jest konieczne zimą? Jeśli rośliny rosną na zewnątrz, nie trzeba ich podlewać, ale jeśli rosną w pomieszczeniu, można je podlewać raz w miesiącu. Woda musi zmoczyć korzenie, a następnie spłynąć z doniczkiAby uniknąć stagnacji wody, niezbędny jest doskonały drenaż. W domu środowisko jest bardziej suche i cieplejsze, dlatego też należy zapewnić odpowiedni drenaż. Ponadto, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się szkodliwych organizmów i utrzymać rośliny w doskonałej kondycji, zawsze usuwaj chwasty z korzeni oraz uszkodzonych i suchych liści, będą one również piękniejsze z estetycznego punktu widzenia.

Idealne środowisko dla tłuste rośliny jakie można znaleźć w domu, to taki, w którym temperatura wynosi od 10 do 15 stopni. Pamiętaj również, aby umieścić je z dala od przeciągów i w bardzo jasnym miejscu. Dzięki tym prostym środkom ostrożności Twoje rośliny pozostaną w doskonałym zdrowiu w okresie zimowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *