Zużyte torebki herbaty nie nadają się do kosza. Nadal możesz z nich świetnie skorzystać

Codziennie przygotowujesz poranną herbatę i bezmyślnie wyrzucasz zużytą torebkę do kosza? Popełniasz błąd! Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, jak możesz z niego ponownie skorzystać. Pochłania zapachy, myje naczynia i odstrasza owady. I na koniec wrzuć go do kompostownika, ale tylko jeśli jest to torba papierowa. Worki z włóknami sztucznymi nie rozkładają się w kompostowniku.

Torebki z herbatą, i mamy tu na myśli prawdziwe torebki herbaty, a nie herbatę owocową, nigdy ich nie wyrzucaj. Nadal mogą ci dobrze służyć.

Kiedy używać jeszcze wilgotnej torebki z herbatą?

Świeżo zużytą, jeszcze mokrą torebkę herbaty możesz zastosować jako okład na ukąszenia komarów. Najpierw trzymaj torebkę przez chwilę pod zimną wodą lub pozostaw do ostygnięcia w lodówce, a następnie nałóż na dotknięte obszary. Herbata pomoże usunąć zaczerwienienia, podrażnienia i obrzęki. W ten sam sposób kompres herbaciany usuwa również cienie pod oczami.

Jeszcze mokre worki mogą nawet ręcznie usunąć zapach, jeśli na przykład masz obraną cebulę lub czosnek.

Herbata myje okna i naczynia bez środków chemicznych

Herbata może usunąć tłuszcz, a jeśli wykorzystasz jego właściwości, możesz nawet go zredukować.

Do brudnych naczyń w zlewie włóż torebki wieczornej herbaty i napełnij wodą. Rano po prostu płuczesz i suszysz naczynia. Nie są to oczywiście zapieczone i bardzo tłuste garnki z obiadu, a jedynie talerze, sztućce czy kubki.

Pomogą Ci także torebki z herbatą. Lekko przetrzyj szyby wilgotnymi workami i wypoleruj.

Pochłania zapachy z łazienki i butów

Włóż zużytą i wysuszoną torebkę herbaty do lodówki. Dzięki temu pozbędziesz się nieprzyjemnych zapachów, a worek pochłonie także nadmiar wilgoci.

Herbata równie dobrze sprawdzi się w vbotach. Jeśli uważasz, że Twoje stojaki na buty nie poprawiają zbytnio zapachu Twojego domu, włóż do nich zużytą i wysuszoną torebkę herbaty. Zobaczysz, a nawet poczujesz zmianę!

Gryzonie nie lubią herbaty

Zapach herbaty. Jeśli masz wrażenie, że w nocy mysz biega po Twojej kuchni, rozłóż po pokoju kilka zużytych torebek z herbatą.

Herbata powinna wylądować na kompostowniku, ale…

Każda torebka herbaty powinna ostatecznie wylądować w bioodpadach, w kompostowniku lub, jeśli masz taką możliwość, bezpośrednio w kompostowniku. Jest to jednak bardzo rozpowszechniony mit… Niewiele marek herbat sypanych faktycznie używa torebek wykonanych w 100% z celulozy, które rozkładają się w kompoście. Są to przeważnie worki z domieszką włókien sztucznych, których w kompostowniku po prostu nie da się pozbyć.

Czy wiesz, że możesz kompostować także w domu? Jak to zrobić? I nie musisz martwić się zapachem…

Czy starasz się ograniczać ilość odpadów w domu? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, jak zacząć i jak kontynuować…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *