Pluskwy, strach także we Włoszech: jak je bez wysiłku wykorzenić

W naszym kraju również stale wzrasta liczba pluskiew. Jak się ich pozbyć i jaka jest absolutnie najlepsza metoda.

Pluskwy, we Francji trwa prawdziwa inwazja tygodniami, do tego stopnia, że ​​nakłoniono władze miejskie Paryża do zwrócenia się do rządu Macrona o wprowadzenie stanu wyjątkowego. I niestety w ostatnich dniach napływają tego typu doniesienia, które dotyczą także naszego kraju. Owady te charakteryzują się dużą plennością, samice potrafią złożyć co najmniej trzy jaja dziennie. Nazwa pluskwy mówi mniej więcej wszystko o tych owadach, które skradają się między pościelą i nocą wychodzą na zewnątrz.

Jest to najkorzystniejszy moment, aby pozwolić im gryźć człowieka i wysysać jego krew, chociaż dieta tych małych stworzeń jest dość zróżnicowana i obejmuje także inne rzeczy. Ale pluskwy mogą również atakować inne środowiska, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Również we Francji wiele osób widziało je na siedzeniach pociągów i środków transportu publicznego, a także w szkołach i szpitalach. W domu jednak możemy je znaleźć w łóżkach oraz wśród ubrań w szufladach i szafachw gniazdkach elektrycznych i w najciemniejszych miejscach, ale gwarantujących komfortową temperaturę.

Pluskwy, jak dostają się do naszego domu

Pluskwy od dawna są . Niepokojące jest jednak to, że zachowują się one spokojnie nawet pomimo pierwszych mrozów, a także tego, że staje się ich zdecydowanie coraz więcej. Eksperci zalecają zaopatrzenie się w . Istnieją firmy, które oferują specjalne usługi dezynsekcji i jeśli nie postępujesz w ten sposób, pluskwy prędzej czy później powrócą.

Dalszy i bardzo ważny sposób w domu polega na sprawdzeniu tego, co właśnie założyliśmy, a także toreb, plecaków i walizek. Owady te poruszają się głównie wykorzystując nas, ludzi, jako główne medium. Są też inne miejsca w pomieszczeniu, gdzie mogą się schować, czekając na idealny moment, żeby nas zaatakować.

Jaki jest najlepszy sposób na ich wyeliminowanie

Oprócz wspomnianych gniazdek elektrycznych, w ofercie znajdują się także dolna część ram obrazów wiszących na ścianach, zagłówek łóżka, listwy. A potem materac. Usuwamy wszystko z łóżka łącznie z materacem i wietrzymy. Jeśli zdarzy nam się zlokalizować gniazdo pluskiew, możemy je wyeliminować poprzez odwoływanie się na parę wydzielającą się w bardzo wysokich temperaturach.

To właśnie jest potrzebne, aby zniszczyć jaja pluskiew, a jednocześnie odkażać całe otaczające środowisko. Ale jak powiedziano, to To coś, co powinni robić wyłącznie profesjonaliści aby uzyskać optymalne rezultaty. Mają też odpowiedni sprzęt, którego my nie mamy. Jeśli chodzi o ubrania i różne tkaniny, wszystko należy wyprać w praniu, a następnie przechowywać w zamkniętym pojemniku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *