Łączenie stylu boho i rustykalnego w wystroju domu

Mieszanie dwóch stylów to nie tylko przypadkowe użycie czegokolwiek, to wybór obiektów, które przyciągają uwagę i dobrze do siebie pasują.
Łącząc styl boho i rustykalny, można uzyskać oryginalne wyróżnienie. Będziesz miał niepowtarzalny i elegancki design, który doda charakteru Twojemu domowi.

Co mają wspólnego styl boho i rustykalny?
Jeśli chodzi o definiowanie każdego z tych stylów, ważne jest, aby wiedzieć, że mają ze sobą wiele wspólnego. Kiedy pomiędzy dwoma rodzajami dekoracji panuje harmonia, praca jest znacznie łatwiejsza i uzyskuje się bardzo wyjątkowy i atrakcyjny efekt.

Z jednej strony styl boho jest oprawiony w nonkonformistyczne parametry, podążający za niekonwencjonalnymi liniami estetycznymi i zmierzający w kierunku, który nie jest normą.
Jeśli chodzi o styl rustykalny, ma on wyraźne powiązanie ze światem wsi, wsią i tradycją. W tym przypadku mamy do czynienia z harmonią z naturą, wydobywaniem jej barw i sięganiem po wygląd oparty na koncepcjach prostoty, dyskrecji i trzeźwości.

Obiekty, których możesz użyć do połączenia tych stylów

1. To, że te dwa style są mieszane, nie oznacza, że ​​wygląd musi być niechlujny. Nie chodzi o to, żeby zastosować jak najwięcej elementów dekoracyjnych, wręcz przeciwnie. Uwzględnij we wnętrzu najbardziej wymowne elementy.
2. Odgrywa ważną rolę w salonie. Może mieć efektowny i psychodeliczny wygląd, ale można też umieścić w nim skórzane siedzenia, niezależnie od tego, czy są to krzesła, torby czy fotele.
3. Lampa to kolejny bardzo ważny punkt centralny. Powinien robić wrażenie, wyróżniać się odcieniem, zwłaszcza jeśli jest wykonany z materiału zrywającego z tradycją.
4. Dywany odgrywają bardzo ważną rolę. Najlepszym wyborem są te ze wzorami geometrycznymi, liniowymi lub tradycyjnymi. Zajmują dużą powierzchnię pomieszczenia i robią wrażenie wizualnie.
5. Kolejnym ważnym czynnikiem są zasłony, które powinny być w jasnej tonacji i z półprzezroczystego materiału, tak, aby mogła przedostać się maksymalna ilość naturalnego światła. To upiększy cały pokój.

Jak używać kolorów
Mieszając styl boho i rustykalny, zyskujesz bardzo szeroką paletę barw, która pozwoli Ci uwolnić swoją kreatywność. Najważniejsze jest łączenie i próba ustalenia różnych kontrastów chromatycznych.

Na ścianach biel może bardzo dobrze współgrać z innymi kolorami, takimi jak krem, kość słoniowa i beż. W ten sposób możesz umieścić w pozostałej części pomieszczenia inne przedmioty utrzymane w ciepłych i chłodnych kolorach.

Nie ma znaczenia, czy je zmieszasz, ale jest to dobry pomysł cieplejsze kolory to te, które mają większą dominację, gdyż celem jest stworzenie w otoczeniu pewnego ciepła i umiaru. Cechą wspólną obu stylów są drewniane podłogi.

Inne ciekawe miejsca do łączenia stylu artystycznego i rustykalnego
Aby wzbogacić pomieszczenia kolorem, możesz wykorzystać pamiątki z podróży, ceramikę, obrazy na ścianach, narzędzia rolnicze i oczywiście rośliny, które dodają zielonego akcentu.
Krótko mówiąc, nie chodzi tu o popadanie w styl eklektyczny. Zamiast tego używaj rzeczy, które lubisz i które mogą zdefiniować styl, który jest inny i malowniczy. W ten sposób będziesz w stanie odpowiednio połączyć styl boho i rustykalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *