Jak nie przejadać się podczas świąt noworocznych: przydatne wskazówki od dietetyka

Niektórzy świętują Nowy Rok w domu z rodziną, inni świętują go z przyjaciółmi w restauracji. Ale wszystkich łączy jedno – świąteczny stół z mnóstwem pysznych dań, których trudno nie spróbować. Dietetyk-dietetyk Inna Rozhok podzieliła się na swojej stronie w serwisie społecznościowym TikTok prostymi wskazówkami, które pomogą Ci uniknąć przejadania się podczas świąt noworocznych.

Na przykład specjalista ds. żywienia zalecał rozpoczęcie uczty od szklanki wody.

– 31 grudnia nie powinno być strajków głodowych ani postu. Utrzymuj normalną dietę, ale zmniejsz porcję lunchu. Ponadto na cztery do pięciu godzin przed uderzeniem kurantów koniecznie zjedzcie lekką kolację, aby przestrzegając rodzinnych tradycji nie zasiąść głodni przy noworocznym stole. Rozpocznij każdy posiłek szklanką wody. Podczas jedzenia możesz pić wodę, co pomoże Ci uniknąć przejadania się. – zauważyła Inna Rozhok.

Ponadto dietetyk radził, aby najpierw spróbować sałatek warzywnych, a następnie przejść do bardziej wysokokalorycznych dań.

– Błonnik i woda dodają objętości i pozwalają szybko poczuć się sytym. Połącz warzywa i owoce morza. Pomoże to zaspokoić głód i dostarczyć trochę kalorii. Jeśli na stole jest dużo potraw, próbuj je po trochu. Przygotowuj proste dania w małych ilościach, zrezygnuj z tłustych deserów na rzecz różnorodnych owoców lub galaretek. Nowy Rok można aktywnie świętować na świeżym powietrzu, pod choinką, z lekkimi przekąskami lub bez. Ruszaj się i tańcz więcej – podsumowała Inna Rozhok.

Nawiasem mówiąc, klasyczny przepis na sałatki noworoczne, takie jak „Olivier” i „Śledź pod futrem”, zawiera ziemniaki. Osoby dbające o swoją wagę powinny unikać spożywania tego warzywa, gdyż ze względu na dużą zawartość skrobi wpływa ono niekorzystnie na sylwetkę. Dietetyk Tatyana Zabalueva mówiła wcześniej o tym, jak zastąpić ziemniaki w sałatkach noworocznych.

Zdjęcie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *