Czy wiesz, co znajduje się u podstawy Twojej elektrycznej szczoteczki do zębów? Prawda cię przerazi

Wiele osób już dawno zdecydowało się na rezygnację z manualnej szczoteczki do zębów i przejście na zalecaną przez dentystów elektryczną, jednak szczoteczka ta kryje w sobie pewne pułapki.

Szczoteczka do zębów jest jedna Bardzo przydatne narzędzie do codziennego czyszczenia naszych zębów i od lat, oprócz stosowania nici dentystycznej, dentyści coraz częściej zalecają stosowanie elektrycznej szczoteczki do zębów, aby zapewnić dokładne czyszczenie jamy ustnej.

Tak naprawdę wiele osób w swojej higienie jamy ustnej polega obecnie na elektrycznej szczoteczce do zębów, która gwarantuje dokładniejsze czyszczenie całej jamy ustnej przy minimalnym wysiłku. Jeśli wybór pasty do zębów jest kluczowy, wybór szczoteczki do zębów jest jeszcze ważniejszy.

Szczoteczka do zębów to ulubione siedlisko bakterii

Higiena osobista i dbałość o siebie to podstawa codziennej rutyny wszystkich ludzi i odkrycie, że coś tak powszechnego jak szczoteczka do zębów, której używamy do dezynfekcji jamy ustnej, może być pełne bakterii, jest dla wszystkich niepokojącą sytuacją.

Właściwie to tak wyglądaTak naprawdę, jeśli pilnie myjemy zęby co najmniej dwa lub trzy razy dziennie, możemy wyrządzić więcej szkody niż pożytku

Tak naprawdę wielu często zapomina o podstawowej sytuacji, a mianowicie o tym, że jak wszystko inne, szczoteczka do zębów również ma wymaga konserwacji i przede wszystkim dezynfekcji.

Tak naprawdę, jeśli myślisz, że na szczoteczce do zębów osadzają się tylko resztki pasty do zębów lub małe kawałki jedzenia, mylisz się i to bardzo. nawet sama woda używana do mycia zębów może okazać się poważnym zagrożeniem.

W rzeczywistości woda, która pozostaje na szczoteczce do zębów, jeśli nie zostanie usunięta mógłby przekształcić się w żyzny grunt dla najróżniejszych mikroorganizmów wilgotne środowisko powstające po myciu zębów stwarza idealne warunki do namnażania się bakterii.

Mrożące krew w żyłach odkrycie dotyczące szczoteczki do zębów

Jak wynika z badania przeprowadzonego przezUniwersytet w Manchesterze w rzeczywistości wyniki byłyby alarmujące, zgodnie z badaniami w rzeczywistości do Pomiędzy włosiem elektrycznej szczoteczki do zębów można było znaleźć 10 milionów baterii dla nich „bezpieczne” miejsce, ale nie dla nas. Najbardziej dramatyczne jest to, że bakterie gromadzące się we włosiu naszej elektrycznej szczoteczki do zębów powodują infekcje i choroby.

Wśród bakterii zidentyfikowano gronkowca która jest jedną z najbardziej znanych ze swojej zdolności do wywoływania różnych infekcji, z których niektóre mogą stać się bardzo poważne, jeśli nie są odpowiednio leczone.

Następnie zidentyfikowano je także na szczoteczce do zębów L’ jest to, że jest on odpowiedzialny za infekcje jelitowe i dróg moczowych.

Czyszczenie naszej szczoteczki do zębów staje się zatem niezbędną czynnością, którą należy podjąć zarówno w celu utrzymania dokładnego reżimu higieny, jak i uniknięcia poważnych infekcji. Dlatego tak ważne jest, aby szczoteczka do zębów była odpowiednio wysuszona I Przechowywać w suchym i dobrze wentylowanym pomieszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *