Oficjalne wycofanie bardzo używanej przyprawy: poważny powód

Szczegóły oficjalnego wycofania z rynku przyprawy powszechnie stosowanej do różnych przetworów. Oto powód.

Informujemy o nowym alercie żywnościowym wydanym przez Ministerstwo Zdrowia dotyczące powszechnie używanego produktu, który może stanowić zagrożenie dla zdrowia.

Wprowadzane na rynek produkty spożywcze są cyklicznie sprawdzane próbnymi badaniami przez same firmy produkcyjne. A w przypadku rozbieżności wzywa się je do zaalarmowania Ministerstwa Zdrowia, które następnie rozpowszechnia informację za pośrednictwem kanałów internetowych. Zobaczmy teraz szczegółowo, co to jest jaki jest produkt wycofany z rynku.

Przypomnij sobie przyprawę ze sprzedaży, dlatego

W części strony internetowej Ministerstwa Zdrowia poświęconej wycofaniom żywności, auwaga na niektóre partie dobrze znanej przyprawy. Zachowaj ostrożność i sprawdź w domu, czy kupiłeś te produkty, które znajdziesz pod numerem partii i datą ważności poniżej. Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, oto, co musisz zrobić.

Na portalu Ministerstwa Zdrowia pojawiło się nowe ostrzeżenie operatorów, do którego nawiązuje dwie porcje mielonej szałwii uprawiane metodami ekologicznymi.

W związku z tym Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wycofaniu przez producenta dwóch partii preparatu organiczny proszek szałwiowy. Mówiąc szczegółowo, produkt, o którym mowa, to proszek Organic Sage, mielona przyprawa produkowana przez firmę Padovana Macinazione Srl – to, co najlepsze w produktach organicznych.

Zakład produkujący przyprawy znajduje się pod adresem via Borgo Olcese 106, w Cividate Camuno, w prowincji Brescia, natomiast siedziba zakładu znajduje się pod adresem via Severi 9. Jak wskazano w ostrzeżeniu Ministerstwa Zdrowia, produkt niebędący więcej w sprzedaży zostało odwołanych dla ryzyko obecności alergenów. W szczególności dotyczy to obecności glutenu niezadeklarowanego na etykiecie.

Wycofany produkt, czyli organiczny proszek szałwiowy firmy Padovana Macinazione Srl, sprzedawany jest w opakowaniach 1 kg. Oto partie, których dotyczy wycofanie: partia 005Q z datą przydatności do spożycia (TMC) 17.07.2026 i partia 005Q-01 z TMC 31.12.2026.

Zgodnie z notatką ministerstwa firma zaleca zatem, aby osoby chore na celiakię lub nietolerujące glutenu nie spożywały szałwii w proszku o podanych powyżej numerach partii i minimalnym terminie przydatności do spożycia. Natomiast konsumenci, którzy nie są, mogą spożywać wycofywane produkty bez narażania się na ryzyko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *