Czerwiec w ogrodzie naszymi oczami: Daj się ponieść magicznej atmosferze kwitnących kwiatów!

Początek czerwca w ogrodzie jest zawsze piękny. Zdecydowanie należy do kwitnących kwiatów i krokusów. Konwalie, niezapominajki, brunery, stokrotki, stokrotki, dalie, jaskier, turzyce lub piwonie, floks skalny, floks szczudlarzy, tarice i tarice. Jest ich wiele, które kwitną na przełomie maja i czerwca.

Jednak piękno wiosennego ogrodu zapewne nie byłoby pełne bez pachnącego krzewu, dlatego nie wyobrażamy sobie nawet wiosny w ogrodzie bez bzów. Wieczorne powietrze po słonecznym dniu, pachnące odurzającą wonią bzu, z pewnością porwie każdego, kto znajdzie się w jego pobliżu.

Naszą gwiazdą miesiąca wśród kwiatów jest stary oleander ogrodowy (Aquilegia pospolita)co jest na zdjęciu na okładce. W zależności od regionu kwitnienie bylin, zwykle kwietniowych wiosennych, również zostało w tym sezonie opóźnione o kilka tygodni. Nie jest więc niczym niezwykłym, że na początku czerwca można podziwiać jeszcze kwitnące bergenie lub kwitnące w skalniaku skalniaki.

Tulipany również nadal kwitną, choć uwagę zaczynają już przyciągać charakterystyczne główki czosnku ozdobnego, a także kwitnące krzewy – kalina, keria, pajazmin, rozchodnik, glicynia i turzyca. Liście drzew i roślin ozdobnych, a także nowe przyrosty drzew iglastych bawią się nieskończoną paletą odcieni zieleni. Po prostu okres, w którym ogród zmienia się na Twoich oczach i pod Twoimi rękami.

W galerii znajdziesz inspirujący wybór z różnorodnej palety naszych najpopularniejszych kwitnących piękności.

Śledź naszego Instagrama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *