Sztuka Feng Shui w przedpokoju: brama do energii witalnej

to pomieszczenie, na które nie zawsze zwracamy uwagę przy urządzaniu. W wielu domach staje się swego rodzaju schowkiem na ubrania i buty, a czasem zostaje całkowicie usunięty jako funkcjonalne pomieszczenie, ograniczone do małego kącika w pobliżu drzwi wejściowych.

Feng Shui radzi natomiast zwrócić szczególną uwagę na korytarz: prawidłowe wyposażenie strefy wejściowej nie tylko zharmonizuje atmosferę w domu, ale także zaprowadzi porządek w naszym życiu. Uważa się, że korytarz jest rodzajem portalu świata zewnętrznego do naszego przytulnego domu. To jednocześnie „wizytówka” naszego mieszkania, która od razu wręczana jest każdemu, kto przekroczy nasz próg.

Poza tym korytarz jest na swój sposób miejscem kameralnym, z którego codziennie rano wyruszamy w „wielkie życie” i do którego wracamy wieczorem, starając się szybko zostawić wszystkie problemy za drzwiami. Za pomocą sztuki Feng Shui możemy napełnić go pozytywną energią.

Ważne, aby energia Chi (siła życiowa) harmonijnie krążyła w przestrzeni naszego domu – nie po to, by ulegać stagnacji, wywołując apatię i rozpacz, ale także „wirować”, tworząc warunki do kłótni i sporów w domu. A żeby przyciągnąć szczęście do naszego domu, warto zacząć od korytarza. Oto jak to zrobić według Feng Shui.

Wskazówki Feng Shui dotyczące porządku i harmonii

Podstawowe założenie Feng Shui głosi, że szczęście pojawia się tam, gdzie panuje porządek. I to jest zrozumiałe! Dlatego pierwszym krokiem jest uwolnienie przestrzeni od wszystkiego, co zbędne i precyzyjne jej zaaranżowanie. Zaśmiecenie korytarza jedynie uniemożliwi nam wyjście z domu o poranku w spokoju i dobrym humorze, co może nawet zniszczyć w nas pozytywną energię.

Nie powinniśmy zamieniać korytarza w pomieszczenie gospodarcze i zostawiać tam wszystkiego, z czym nie wiemy, co zrobić. Dobrze jest projektować starannie, zapewniając odpowiednią ilość miejsca do przechowywania, łącznie z wieszakami, szafkami i szufladami na wszystkie niezbędne rzeczy.Ponadto musimy dbać o to, aby pomieszczenie było zawsze czyste i uporządkowane. Stawiamy na funkcjonalność i przestronność i aranżujemy wszystko tak, aby nic nie ograniczało swobody poruszania się na korytarzu.

Energia korytarza: Feng Shui i wybór kolorów

Energia jest czymś, czego nie możemy zobaczyć, ale zawsze odczuwamy ją bardzo namacalnie. Stworzenie spokojnej i neutralnej atmosfery można osiągnąć za pomocą odpowiednich schematów kolorów. W tym celu Feng Shui radzi nam pomalować ściany w pastelowych kolorach. Jasne kolory są częstym wyborem, ponieważ tworzą wrażenie lekkości i czystości, a właśnie tego szukamy.

Na ściany możemy zastosować kolory, które nam odpowiadają, ale dobrze jest trzymać się takich jak kojąca biel, zwiewny błękit i delikatna zieleń. Ostatnio w projektach architektów wnętrz zaobserwowaliśmy, że z powodzeniem wprowadzono inne tony, niektóre nasycone i głębokie, co sprawia, że ​​korytarz staje się dość efektownym dziełem i przyczynia się do przyjemnych emocji – tworzy przytulność i chęć powrotu do domu.

Feng Shui mówi, że w ten sam sposób powinniśmy starannie wybierać kolory i, które umieścimy w korytarzu. Powinny być spokojne, w całkowitej harmonii ze sobą i niezbyt krzykliwe.

Feng Shui i sztuka dywanu: co musisz wiedzieć

W Feng Shui wszystko ma znaczenie. Liczba ta obejmuje również , które wybierzemy. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na jego kolor. Nie powinna zlewać się z podłogą, dlatego tutaj zrobimy wyjątek i postawimy na kontrastowe rozwiązanie. Takim może być na przykład dywan w ciemniejszym kolorze. Sam model dywanu można dobrać do stylu wnętrza i harmonijnie połączyć z pozostałymi elementami.

Lifehack na szczęście – umieść pod nim trzy chińskie „złote” monety z dziurkami pośrodku, połączone czerwoną nitką. Według mistrzów Feng Shui przyciągnie to szczęście do domu.

Wskazówki Feng Shui dotyczące dekoracji i oświetlenia Korytarz można również udekorować , przedstawiającymi spokojne tematy, w harmonijnych tonach i pozytywnych motywach. Możemy powiesić, najlepiej okrągłe lub owalne. Lustra są ważnym elementem Feng Shui, ponieważ odbijają energię. Pozostaje nam jedynie ustawić lustro tak, aby odbijało światło. Stworzy to wrażenie przestronności, co z kolei będzie miało dodatkowy pozytywny wpływ.

Podstawową zasadą jest to, aby nie umieszczać lustra bezpośrednio naprzeciw drzwi – uważa się, że w ten sposób będzie ono „odzwierciedlać” szczęście wpadające do domu.

odgrywa również ważną rolę w przyciąganiu szczęścia. Źródła światła musimy rozmieścić tak, aby światło zalewało przestrzeń po obu stronach drzwi wejściowych. Mistrzowie Feng Shui obiecują, że zwiększy to pozytywne wibracje i stworzy dobry nastrój.

Dlaczego strefa odciążenia przedpokoju jest ważna w Feng Shui

W Feng Shui istnieje pojęcie takie jak „strefa pomocy”. W korytarzu jest to miejsce po prawej stronie od wejścia do domu. To właśnie tam powinniśmy zamontować stolik, półkę lub pomocnik, na którym będziemy mogli zostawić klucze, telefon i inne niezbędne drobiazgi. Z energetycznego punktu widzenia decyzję tę interpretuje się jako chęć gospodarza, aby zaopiekować się swoimi gośćmi, co oznacza, że ​​zgodnie z prawami Feng Shui taka energia na pewno wróci do Ciebie jak bumerang.

Tworzenie równowagi i ochrony w korytarzu: tajemnice i praktyki Feng Shui

Zwolennicy sztuki Feng Shui koniecznie umieszczają w korytarzu, co chroni ich przed pechem. Na przykład małe figurki psów Fu strzegą dobrobytu i neutralizują złe oko, figurki niebiańskich wojowników, które chronią przed złymi duchami i wypędzają wrogów, czy stworzenia Pi Yao, które chronią dom podczas podróży służbowych i podróży służbowych oraz przyciągają przepływy finansowe.

Kryształy z kolei kojarzą się z przyciąganiem szczęścia i dobrobytu. Możemy umieścić w korytarzu kilka kryształów, aby poczuć ich pozytywną energię, a jednocześnie nadać wnętrzu stylu.

Rośliny to świetny sposób na wprowadzenie natury do przedpokoju i jednocześnie poprawę energii w domu. Przy wejściu możemy umieścić jedną lub dwie rośliny, w zależności od naszych upodobań.

Jak poprawić energię finansową w korytarzu poprzez Feng Shui

Aby przyciągnąć do domu przepływ środków pieniężnych, eksperci Feng Shui wydają mały trik na życie – miskę cukierków na korytarzu. Musimy tylko postawić go w odpowiednim miejscu i zadbać o to, aby był zawsze pełny. To nie tylko zadowoli Twoich gości, ale także przyciągnie pieniądze i szczęście.

Kiedy wdrożysz te proste zasady Feng Shui w swoim korytarzu, zauważysz poprawę energii i atmosfery. Ta przestrzeń stanie się bardziej przyjazna i przyjemna, a my poczujemy się lepiej, spokojniej i szczęśliwsi. Pamiętaj, aby korytarz był czysty i przytulny, ponieważ według Feng Shui jest to kluczowy czynnik przyciągający szczęście do domu.

Uważaj, aby nie przeciążyć przestrzeni, ale najlepiej poszukaj inspirujących pomysłów na umeblowanie i udekorowanie korytarza w bogatej ofercie produktów . Znajdziesz tutaj różnorodne szafki na buty, lustra i półki, które wprowadzą styl i harmonię do Twojego domu oraz pomogą przyciągnąć szczęście do Twojego domu. Nie zapominaj, że hol wejściowy jest pierwszą rzeczą, która wita każdego z naszych gości, a dzięki nowoczesnym ofertom Meble Videnov zrobisz niezapomniane pierwsze wrażenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *