Co zrobić, jeśli korek od szampana dostanie się do oka: jak nie stracić wzroku przy świątecznym stole – przydatne rady

Mówią, że korek od szampana wystrzeliwuje z butelki z prędkością 40 kilometrów na godzinę. A jeśli „pocisk” z taką prędkością wpadnie w oko, nie należy się spodziewać niczego dobrego.

Konsekwencje mogą być różne – od banalnego siniaka po wizytę u okulisty. Ale w każdym razie nieprzyjemnych wspomnień będzie wystarczająco dużo przez cały rok, a goście na długo zapamiętają ten „zabawny” incydent.

A jeśli tej nocy gwiazdy ułożyły się w jakiś szczególny sposób i chmury zgromadziły się nad tobą, postępuj mniej więcej w ten sposób.

Po pierwsze, żadnego samoleczenia. Zatyczka może dostać się do oka, a osoba nie będzie miała nawet czasu mrugnąć. Dlatego zaleca się przechowywanie szampana w lodówce.

szampan
Zdjęcie: © Belnovosti

Po drugie, po kontuzji nie trzeba pocierać podbitego oka. Możesz przypadkowo wnieść śmieci, które mogły znajdować się na wtyczce – folię lub inny przedmiot.

Po trzecie, często mrugaj, aby wszelkie zanieczyszczenia, które mogły dostać się do oka, mogły wydostać się wraz ze łzami. Jeśli ciało obce nie wyjdzie, należy zwrócić się o pomoc lekarską.

Po czwarte, jeśli nie ma krwi ani innych uszkodzeń, możesz zastosować zimny kompres, ale nie dłużej niż 10 minut.

Po piąte, jeśli kontuzja Cię niepokoi, nie odkładaj wizyty u lekarza.

Żarty na bok, trzeba sprawdzić stan siatkówki, dna oka i nerwu wzrokowego.

Może być konieczne długotrwałe leczenie, ale nic nie można zrobić, aby zachować wzrok.

Wcześniej powiedzieliśmy, dlaczego jest na patelni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *