Pośrednie oznaki, że Twój organizm potrzebuje detoksu

Zdrowie i piękno

Dlaczego regularne oczyszczanie organizmu z toksyn jest ważne?

Wiele z nich gromadzi się w naszym organizmie toksyny. Styl życia, warunki atmosferyczne, żywność, złe nawyki – wszystkie te czynniki wpływają na zatrzymywanie szkodliwych dla zdrowia substancji odpadowych.

Na szczęście nasz organizm jest tak zaprojektowany, że daje sobie radę i usunąć je z organizmu. Wątroba, nerki, płuca, skóra mają trudne zadanie filtrowania toksyn z organizmu i ich wydalania.

Jednak w niektórych przypadkach narządy te nie radzą sobie z taką ilością toksyny i kumulują się w organizmie, powodując szereg problemów zdrowotnych.

Istnieją pewne pośrednie oznaki, że w Twoim organizmie zgromadziło się więcej toksyn i potrzebujesz detoksu, aby pomóc organizmowi uporać się z tym problemem.

Jakie są ukryte sygnały, że potrzebujesz detoksu?

Przybierasz na wadze

Metabolizm to delikatny układ, na który wpływa wiele czynników. Jeśli zacząłeś przybierać na wadze bez zmiany diety, jedną z możliwych przyczyn jest gromadzenie się toksyn.

Przyjrzyj się bliżej swojej diecie. Znajdź w nim niezdrową żywność i wytnij ją. Zamiast tego włączaj więcej produktów detoksykujących, takich jak warzywa, owoce, orzechy, nasiona, soki owocowe i warzywne.

Silne zmęczenie

Jeśli czujesz się zmęczony nawet po przebudzeniu ze snu, może to być spowodowane: Kiedy organizm jest przeciążony toksynami, nie jest w stanie zapewnić sobie wystarczającej ilości energii, ponieważ jest wyczerpany.

Spróbuj zbudować pełny harmonogram snu, ale włącz także do swojego menu produkty detoksykujące. Ważne jest także unikanie pokarmów powodujących spadek poziomu energii. Wśród nich znajdują się produkty bogate w rafinowane węglowodany i cukry.

Pogorszony stan skóry

Jeśli zaczęły pojawiać się pryszcze, skóra zaczęła się bardziej przetłuszczać, występują stany zapalne i podrażnienia przypominające trądzik, może to być spowodowane obecnością toksyn w organizmie. Skóra jest największym narządem w organizmie, połączonym ze wszystkimi narządami i podlegającym procesom metabolicznym.

W przypadku gromadzenia się toksyn skóra staje się podrażniona, zmienia swoją teksturę, pojawiają się stany zapalne, zatykanie porów, wypryski, utrata blasku.

Ból głowy, skurcze

Nagromadzenie toksyn powoduje zapalenie tkanek miękkich, mięśni, układu nerwowego. Może się zatem zdarzyć pojawienie się, które jest dla Ciebie nietypowe i nie kojarzysz go z konkretnym powodem. Skurcze i bóle mięśni mogą wystąpić bez wysiłku fizycznego.

Zaburzenia snu

Kiedy organizm próbuje uporać się z nadmierną ilością toksyn, mechanizmy snu mogą zostać zaburzone. Efektem są trudności z zasypianiem, bezsenność, częste wybudzenia w nocy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *