Rośliny wieloletnie na balkon: jeśli je wybierzesz, będziesz mieć bujny taras przez cały rok

To więcej niż taras, zielona oaza, której każdy będzie pozazdroszczył, te rośliny są naprawdę idealne!

Zwłaszcza dla tych, którzy mieszkają w mieście, znalezienie zielonej i czystej przestrzeni, w której można odpocząć wzrok i zrelaksować umysł, staje się coraz trudniejsze. Natomiast pomiędzy budynkami i drapaczami chmur nową zieloną modą jest odtworzenie bujnych, zielonych zakątków, które zapewnią chwile relaksu nawet dla tych, którzy nie mają szczęścia posiadać ogrodu. Tak naprawdę w niektórych przypadkach wystarczy ogród lub taras, aby z daleka Twój dom zabłysnął jasną i godną pozazdroszczenia zielenią.

Aby jednak osiągnąć ten wynik, ważne jest, aby wybrać odpowiednie roślinyrośliny odporne i gwarantujące bujna zieleń przez cały rok niezależnie od pory roku. Aby wygrać to wyzwanie, musisz wziąć udział w kilku naprawdę interesujących gatunkach, a niektóre z nich są również bardzo pospolite. Oto które z nich wybrać, aby być bezpiecznym i sprawić, że Twoi sąsiedzi umarą z zazdrości!

Wieloletnie rośliny balkonowe, zielony wybór dla Twojej miejskiej dżungli

Spójrz na budynek w szarym mieście i zobacz eksplozja zieleni wydobywająca się z balkonu to zawsze satysfakcjonujący widoksytuację, którą, choć pozornie trudną do odtworzenia, Ty też możesz stworzyć, jeśli wybierzesz odpowiednie rośliny.

Wśród tych roślin jedna przede wszystkim reprezentuje prawdziwe piękno zimy, jeden z niewielu, który w tym sezonie daje z siebie wszystko i w tym kontekście nie można go przegapić. Porozmawiajmy o cyklamenroślina bardzo odpowiednia do dekoracji balkonu, która oprócz swojej odporności oferuje również kwiat pełen symboliki, często kojarzonej ze szczęściem i ochroną domu.

Druga bardzo odpowiednia roślina wieloletnia aby Twój balkon zabłysnął, jest Lewisianie mniej fascynujący niż cyklamen i równie odporny, roślina ta oferuje płatki, które wydają się świecić własnym światłem. Jedynym środkiem ostrożności będzie trzymaj go z dala od deszczu ale ogólnie jest to roślina łatwa w pielęgnacji i gwarantująca plon.

Przechodząc do kategorii krzaczastej, znajdujemyWrzosroślina o szczególnym kształcie, wypełniająca przestrzeń i ciesząca oko, wiecznie zielony krzew, który nie może pozostać niezauważony na balkonie. Być może roślina ta wymaga więcej uwagiale odpowiednio przycięta, może stać się na Twoim balkonie prawdziwym, wiecznie zielonym dziełem sztuki, którego wielu będzie Ci pozazdrościć.

Niesamowite rośliny, które upiększą Twój balkon

Wśród wyrafinowanych wyborów nie mogliśmy nie uwzględnić goździk w szczególności Dianthus Barbatus, znany również jako goździk poetów. Ten elegancka i genialna roślina reprezentuje wybór, który należy bezwzględnie rozważyć, być może w połączeniu z pelargonia lub do jałowiec karłowaty. Te dwie pozostałe rośliny w rzeczywistości mniej wymagają uwagi i są również odpowiednie dla tych, którzy nie mają zbyt wiele czasu na pielęgnację, w przypadku geranium jego właściwości odstraszające owady mogą sprawić, że Twój taras stanie się spokojną i przyjazną do życia oazą bezpieczny przed komarami nawet w chłodne letnie wieczory.

Wreszcie mogliśmy zdecydować się na roślinę papiruspozornie smukła roślina, która potrafi nadać tarasowi egzotyczny i inny charakter. Jest to również bardzo łatwe w uprawie i odmieni wraz z innymi Twój balkon, aby każda chwila spędzona w domu stała się jeszcze bardziej wyjątkowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *