Jak wybrać rośliny balkonowe według orientacji słonecznej? Wybierz te gatunki, a piękno kwiatów będzie Ci pozazdrościć!

Nawet rośliny balkonowe potrzebują światła słonecznego, aby mieć wystarczającą ilość energii, ale nie wszystkie wymagają słońca przez cały dzień. Aby rośliny mogły dobrze się rozwijać i kwitnąć przez długi czas, konieczne jest prawidłowe rozmieszczenie roślin. Oczywiście ważne jest również regularne nawożenie i wystarczające podlewanie. Które rośliny preferują poranne słońce, a które radzą sobie z intensywnymi popołudniowymi upałami? Chętnie je Państwu przedstawimy, abyście wiedzieli jak i gdzie je sadzić.

Rośliny balkonowe i zioła odpowiednie na poranne słońce

Należą do najpopularniejszych kwiatów balkonowych, które dobrze znoszą zacienienie begonie, pokrzywy, żurawki, fuksje, pokrzywy, lobelie czy dzwonki. Na przykład mięta, szczypiorek, koper czy pietruszka docenią zioła w zacienionych warunkach. Dzięki nim balkon na długo będzie kolorowy i rozświetli nawet ciemniejsze przestrzenie.

Rośliny balkonowe i zioła odpowiednie na popołudniowe słońce

Tak zorientowany balkon jest oświetlony przez większą część dnia i zdecydowanie nie cierpi na brak światła słonecznego i ciepła. Wymaga roślin, które poradzą sobie z tymi wymagającymi warunkami. Zawierają pelargonie, petunie, bakopy, gazany, chwasty żelazne, syroty, aksamitki, sanvitalia, portulaki, rozchodniki lub osteospermy. Lawenda, oregano, tymianek, rozmaryn czy szałwia również intensywnie pachną na balkonie dzięki wystarczającej ilości światła słonecznego, jakie otrzymują.

Kwiaty czynią każdy balkon przytulnym

Pielęgnacja roślin balkonowych nie jest trudna, jednak jak wszystkie rośliny i one wymagają regularnej pielęgnacji. Podlewanie, nawożenie i usuwanie martwych i uschniętych kwiatów powinno być oczywistością. Nie obejdzie się zatem bez odrobiny wysiłku, ale zostaniesz nagrodzony nie tylko pięknymi kwiatami, ale także poczuciem, że pomogłeś pszczołom znaleźć pożywienie na Twoim balkonie. Kwiaty balkonowe z reguły szybko rosną i można je ze sobą dowolnie łączyć, dzięki czemu Twój balkon może stać się kolorową oazą spokoju.

Śledź naszego Facebooka

Śledź naszego Instagrama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *