Karla Mráčková rzuciła się w wir gimnastyki w wieku pięćdziesięciu lat. Chce zdrowo odżywiać się na Boże Narodzenie

Była żaba Karla Mráčková nigdy nie musiała zmagać się ze swoją wagą. Mimo to stara się odżywiać zdrowo i nie obciążać zbytnio organizmu. Otwarcie przyznaje, że pozwala sobie na słodycze nie częściej niż raz na dwa tygodnie i będzie bardziej rygorystyczny w kwestii świątecznej tablicy. W Boże Narodzenie je tylko lekką zupę, rybę bez zagęszczania i sałatkę w postaci warzyw i jogurtu.

Zbliża się III Niedziela Adwentu. Czy w tym roku zrobiliście własny wianek?
Nie tak dawno temu, bo kilka lat temu, odkryliśmy w domu pistolet do topienia i zaczęliśmy robić na dużą skalę wianki adwentowe. Przez te lata zrobiliśmy ich tyle, że nie zrobimy już więcej na dwie Święta Bożego Narodzenia. (śmiech) Córka chciałaby stworzyć nowe, ale jeśli stare się zachowają, to poddamy je recyklingowi i wykorzystamy ponownie. Wydaje mi się, że nie ma sensu ich wyrzucać, żeby mieć nowe.

przez wiele lat moderowała pogodę:

Źródło: YouTube

Czy Twoja córka zajmuje się dekoracjami w Twoim domu?
Aktualnie „zamawia” mieszkanie i wykańcza je. W tym roku poradziła sobie bardzo dobrze. Zrobiła miasteczko ze szklanych figurek, zawiesiła światła i planuje kolejne dekoracje, więc jak dzisiaj wrócę do domu, to pewnie nie poznam mieszkania. (śmiech) Cieszę się, że mam w córce partnera, który rozumie te rzeczy.

Jak według Ciebie wygląda klasyczny dzień Bożego Narodzenia? Czy przestrzegasz jakichś tradycji?
Kierujemy się klasycznymi tradycjami – krojeniem jabłka, zrzucaniem skorupek i pójściem na imprezę o północy. Jeśli chodzi o świąteczny stół, to jestem pod tym względem coraz bardziej rygorystyczna, stawiam na zdrową dietę. Niedawno zastanawiałam się co zrobię ze smażonego karpia, skoro nie wolę robić np. łososia, żeby się nie usmażyć. Alternatywnie karpia można upiec na kminku.

Przepis cukierniczki Slavíkovej: W święta nie tyję, przestrzegam zasady trzy razy cztery

Czy wszystkie dania będziesz mieć w zdrowej wersji?
Tak, wszystko przygotowuję prosto i zdrowo. Zupa będzie lekka – bulion warzywny, ryba bez zagęszczania i sałatka ziemniaczana, same warzywa z jogurtem, ogórkiem kiszonym i odrobiną majonezu. Staram się wszystko przygotowywać w taki sposób, aby jedzenie było jak najmniej obciążające dla organizmu.

Dlaczego zdecydowałaś się na zdrową dietę?
Chodzi mi o to, aby zachować przyjazny wygląd, aby jak najdłużej zachować zdrowie, co po prostu nie byłoby możliwe bez zdrowej, nieobciążającej organizmu żywności. Niedawno skończyłam pięćdziesiątkę i nigdy nie myślałam, że to będzie taki miły czas. Na pewno dzieje się tak także dlatego, że czuję się w dobrej formie i dzięki temu cieszę się tym wiekiem, który już po prostu nie jest młody. Zasady typu: nie pij alkoholu, nie wystawiaj się niepotrzebnie na słońce bez czynnika ochronnego i zdrowo się odżywiaj, to podstawa.

Karla Mráčková niedawno ochrzciła nową płytę CD:

Widzę, że jesteś dobrze zorientowany w tej kwestii…
Nadal mam duże braki w diecie. Chociaż nie spożywam niczego, co mogłoby mi wyraźnie zaszkodzić, mógłbym spożywać znacznie więcej tego, co byłoby dla mnie korzystne. Ponieważ to, co jemy, jest niezbędne. Dieta może nam albo zaszkodzić, albo wręcz przeciwnie – pomóc. Chronimy komórki przed dalszymi uszkodzeniami, chronimy wątrobę i inne narządy, które muszą ciężko pracować, aby sobie ze wszystkim poradzić, oczyszczając i regenerując nasz organizm. Musimy im trochę pomóc.

Czy jest coś, przez co czasem trochę grzeszysz?
Słodki. Od czasu do czasu sobie na to pozwalam, średnio raz na dwa tygodnie.

Hana Kynychová nie jest warta grzeszenia w Boże Narodzenie. Mogła wylądować w szpitalu

Czy uprawiasz sport?
Uprawiam gimnastykę. Dziękuję trenerowi mojej córki za przyjęcie mnie. Biorąc pod uwagę mój wiek, jestem bardzo szczęśliwa, że ​​nie jestem w niczym ograniczona i jestem wdzięczna za wszystko, na co pozwala mi moje ciało. Chodzę i biegam i polubiłem rower treningowy, który jest świetną, prostą rzeczą, którą wszyscy możemy mieć w salonie. Po prostu nie da się z tego zrobić wieszaka na ubrania. (śmiech) Raz w tygodniu ćwiczę gimnastykę i nadal ćwiczę w domu, do czego jestem przyzwyczajony od dzieciństwa. W liceum czasami prowadziłem zajęcia z wychowania fizycznego dla moich kolegów z klasy, a potem byli na mnie źli, że nie mogłem rano wstać z łóżka, bo ich zajmowałem. (śmiech)

Jest dla mnie jasne, że nie uprawiasz skutecznie gimnastyki, ale nie przeszkadza mi to w pytaniu, zrobisz naleśnika czy skakanka?
Nie zrobię sznurka, ale i naleśnika jeszcze nie zrobię. Teraz trenuję gwiazdki, stanie na rękach, rolki – bez problemu mogę zrobić dwa pod rząd i z powrotem. A już niedługo chciałbym przerzucić się na poręcze i kółka, wysokie latanie i akrobacje, to jest to, co lubię. W przeciwnym razie łączymy dużo treningów, chodzi o to, że po prostu ćwiczę.

Niedawno zostałaś matką chrzestną nowej płyty Míšy Růžičkovej, która poprzez swoje piosenki stara się wprowadzić dzieci nie tylko w świat muzyki, ale także zdrowego ruchu. Jaki jest Twój związek ze śpiewem i tańcem?
Mój stosunek do tych działań jest bardzo pozytywny, powiedziałbym nawet, że trochę życzeniowy. Uważam, że ludzie, a zwłaszcza dzieci, nie powinni zapominać o ruchu. Zabieram dzieci na zajęcia sportowe, córkę zabrałam na balet, gdy była bardzo mała, ale wcale jej to nie sprawiało przyjemności, raczej skłaniała się ku wspomnianej gimnastyce.

Dzieci teraz dużo częściej siedzą przed komputerami i tabletami. Czy macie takie same doświadczenia?
Wiele mówi się obecnie o tym, że dzisiejsze dzieci nie są już w stanie poradzić sobie z takimi problemami jak my. I widać to także na lekcjach wychowania fizycznego w szkołach i nie mam tu na myśli nauczycieli w żaden sposób zły. Lataliśmy na zewnątrz, wspinaliśmy się po drabinkach, jeździliśmy na hulajnogach i nikomu nic strasznego się nie stało.

Dara Rollins w wieku córki wyglądała jak baranek. Laura wyrosła na piękność

Rodzice są o wiele bardziej ostrożni w stosunku do dzieci…
Tak, dzisiejsze dzieci, łącznie z moim, mają na wszystkim kaski i ochraniacze, rodzice ich pilnują, żeby nie poślizgnęły się na pniu drzewa w lesie itp. Z tego, co słyszę, dzieci nie mają już tej naturalnej zręczności. Kiedy dowiedziałam się, czym zajmuje się Míša Růžičková, pomyślałam, że to bardzo fajne. Dzieci mogą śpiewać i poruszać się podczas oglądania telewizji lub korzystania z urządzeń elektronicznych.

Skoro wspomniałeś o telewizji, nie tęsknisz za hostingiem w telewizji?
Najczęściej mu tego nie brakuje. Ale ostatnio, kiedy publikuję posty na Instagramie, czasami wracam myślami do tego czasu. Oprócz zdjęć wstawiam też tekst, co przypomina mi sesję o pogodzie, kiedy to przygotowałam też krótkie wystąpienie na jej wprowadzenie i w ten sposób komunikowałam się z telewidzami. Brakuje mi więc komunikacji z widzem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *