6 rzeczy, które każdy nastolatek powinien usłyszeć od swoich rodziców

Posiadanie nie jest łatwym zadaniem i jesteśmy pewni, że każdy dzień jest dla Ciebie małym wyzwaniem. Jeśli jednak chcesz, aby Twoje dziecko wiodło wspaniałe życie, dobrze jest nauczyć je tych 6 rzeczy.

6 rzeczy, które każdy nastolatek powinien usłyszeć od swoich rodziców:

Bez względu na to, co robisz, a czego nie, zawsze jesteś kochany i zasługujesz na miłość. Nic nie może tego zmienić.

Przybyliście na tę planetę z czymś wyjątkowym. Zmienia się wraz z upływem życia, więc nie szukaj jednej konkretnej rzeczy. Po prostu zaufaj swemu sercu, że cię poprowadzi i rób dalej rzeczy, które napełnią cię radością i energią.

Nigdy nie pozwól nikomu wmawiać Ci, że to, co lubisz robić, jest złe, niewarte kontynuowania lub stratą czasu. Tylko Ty wiesz, co naprawdę lubisz. Nigdy nie próbuj być taki jak inni. Jesteś tu, żeby być sobą.

Zobacz więcej:

Czasami będziesz niegrzeczny, a czasami będziesz najbardziej wzorowym nastolatkiem na świecie. Czasami będziesz skąpy, a innym razem hojny. Będą chwile, kiedy będziesz szczęśliwy i takie, kiedy będziesz smutny. Będziesz energiczny i leniwy, niegrzeczny i uprzejmy, cichy i głośny, mądry i zdezorientowany, podły i miły, przytulający i odrzucający. Nigdy nie osądzaj siebie za coś, co robisz lub czego nie robisz.

Jeśli to zaakceptujesz, twoje życie będzie wypełnione radością i miłością. Jeśli to odrzucisz, Twoje życie będzie wydawać się trudne, nieszczęśliwe i stagnacyjne. Wybierz, aby cieszyć się tą chwilą. Jeśli wygląda to źle, znajdź w nim korzyści i lekcje. Jeśli wygląda dobrze, znajdź wady. W ten sposób każda chwila pozostanie zrównoważona i nie będziesz przywiązany do „dobrego” czasu ani nie będziesz się bać „złego”. W ten sposób będziesz mógł naprawdę docenić życie.

Zobacz więcej:

Czasami możesz czuć się źle. Złość, kłótnie, krytyka, depresja – są po to, aby Ci pomóc. Jeśli pojawią się te negatywne emocje, zatrzymaj się i poczuj je. Nie ma potrzeby uciekać – przejdą. Następnie zapytaj swój umysł, co próbuje ci powiedzieć.

Twoje emocje są sposobem, w jaki Twoja podświadomość wysyła Ci szybką wiadomość. Ciało nie ma poczty elektronicznej ani komunikatorów internetowych, więc to wszystko.

Zwykle odkryjesz, że kiedy poczujesz jedną z tych rzeczy, nie realizujesz swojego celu (lub nie pozwalasz innym żyć swoim) lub starasz się być jednostronny (posiadając „dobre” cechy i brak „ źle”), a może tego oczekujesz od innych. Weź lekcję, a emocje znikną. Zignoruj ​​tę lekcję, a pozostanie ona nie po to, by Cię skrzywdzić, ale po to, aby pomóc Ci wrócić na właściwą drogę.

Nie jest czymś złym, samolubnym ani niemiłym. W rzeczywistości jest to niezbędne. Możemy dawać innym tylko to, co już mamy, a jeśli nie będziesz kochający, życzliwy i nie dasz sobie, nie będziesz w stanie kochać ani pomagać nikomu innemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *