Nigdy nie pij herbaty ziołowej ani naparu z tego zioła przed pójściem spać: ryzyko jest bardzo wysokie, niewielu o tym wie

Uważaj, co pijesz przed snem: są napary i herbatki ziołowe, które zawierają zioło nie zwalczające bezsenności.

Wiele osób ma trudności z zasypianiem i zanim sięgnie po prawdziwe środki nasenne, warto spróbować czegoś naturalnego, np. naparów i herbatek ziołowych. Trzeba jednak wybierać ostrożnie i nie popełniać bardzo typowych błędów. Rzeczywiście, są napary i herbaty ziołowe, które zawierają zioła nie pomagające zasnąć. Jeśli wypijesz to przed snem, już nigdy nie zaśniesz.

Najpopularniejszymi ziołami pomagającymi zasnąć są waleriana i lawenda. Są jednak takie, które mają odwrotny skutek i zamiast wspomagać sen, odpychają go, dostarczając organizmowi energii. Zanim wypijesz napar lub napar ziołowy, dowiedz się, jakie zioła w nim zawarte i czy mają one specyficzny wpływ na sen. Poniżej znajdują się produkty, których należy unikać oraz te, które należy przyjmować przed snem.

Zioło to nie powoduje senności: unikaj z nim herbat ziołowych

Jak już wspomnieliśmy, nie wszystkie herbatki i napary ziołowe nadają się idealnie do zażywania przed snem, zwłaszcza jeśli cierpimy na bezsenność. W szczególności istnieje zioło, o którym nie wszyscy wiedzą, a które często znajduje się w herbatach ziołowych, a które naprawdę nie powoduje senności, a wręcz przeciwnie, działa energetyzująco i doładowuje wszystkie narządy i umysł.

Mowa o złożonej herbacie ziołowej z miłorzębu japońskiego. Ten ostatni jest ziołem rośliny nagonasiennej. Ginkgo wspomaga krążenie i przywraca do krążenia energię fizyczną i psychiczną. W rzeczywistości często stosuje się go w leczeniu zaburzeń pamięci lub schorzeń zmniejszających przepływ krwi do mózgu, szczególnie w starszym wieku.

Właśnie dlatego nie pomaga ci spać. Ale nie ona jedna Dziurawiec lub dziurawiec jest również bardzo energetyzujący. Jak również escolzia, głóg i żeń-szeń. Pora dnia na picie tych energetyzujących herbat ziołowych jest subiektywna i różni się w zależności od Twoich nawyków, jednak lepiej jest pić je rano lub wczesnym popołudniem.

Jeśli jednak chcesz herbaty ziołowe pomagające zasnąć wybieraj te, które zawierają te zioła: waleriana, chmiel, melisa, lawenda, passiflora, owies i jeszcze inni. Bardzo pomagają one w zasypianiu, a niektóre zioła, takie jak owies, mają również działanie uspokajające. Teraz wiesz już wszystko i dlatego wieczorem unikaj energetyzujących ziół, bo inaczej nie będziesz mógł zasnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *