Koty długowieczne: przestrzegaj 5 zasad, aby Twój zwierzak żył długo – najważniejsze czynniki

Kot nie ma dziewięciu żyć, ale jedno i najprawdopodobniej jedyne. Większość ludzi dba o swoje zdrowie i nawet w tym celu ma zwierzęta.

Wiadomo, że koty pozytywnie wpływają na samopoczucie właściciela. W ramach wdzięczności za to musisz zapłacić swoim zwierzakom tą samą monetą.

Powiemy Ci, jakie zasady przedłużą życie kota domowego.

1. Jedzenie

Konieczne jest nie tylko karmienie kota na czas, ale także karmienie go wysokiej jakości karmą, która zrównoważy wszystkie witaminy i substancje.

Koteczek
Zdjęcie: © Belnovosti

Zaobserwowano, że zwierzęta jedzą pokarm wysokiej jakości, ale w mniejszych porcjach.

2. Weterynarz

Badania u lekarza weterynarii powinny odbywać się przynajmniej raz w roku, a w miarę starzenia się zwierzęcia nawet częściej.

Pomocna wskazówka: połącz wizytę kontrolną z corocznym szczepieniem. Pamiętaj, że nawet kot domowy może zachorować na wściekliznę.

3. Stres

Nigdy nie przyniosło to korzyści żadnej żywej istocie. Należy unikać zmian w otoczeniu, zakłóceń w codziennym życiu itp.

Nie tylko nowe zwierzę, ale nawet nowy członek rodziny może powodować stres u kota.

4. Treningi

Trzeba bawić się z kotem i pozwolić mu rozwijać się intelektualnie i fizycznie. Aktywny tryb życia wyeliminuje otyłość i inne nieprzyjemne konsekwencje.

5. Sterylizacja lub kastracja

Uważa się, że sterylizacja lub kastracja pozwala uniknąć wielu problemów, w tym zdrowotnych. Jednak nie wszyscy zgadzają się z tym punktem widzenia.

Wcześniej powiedzieliśmy, dlaczego psy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *