Pajęczyny na roślinach, oczy szeroko otwarte: nie zawsze są korzystne

Pajęczyny na roślinach w Twoim domu lub ogrodzie? Nie panikuj, na wszystko jest rozwiązanie i musisz działać szybko. Nie zawsze są to pożyteczne pająki: czasami mogą stanowić realne zagrożenie dla zdrowia liści.

Choć trudno to przemyśleć i przyznać, natura nie zawsze jest jej przyjacielem: wyraźnym przykładem jest to The pająk tkający swoją sieć wśród liści naszych roślin. Choć pozornie może się to wydawać nieszkodliwe dla zdrowia rośliny, choć nieestetyczne, prawda jest taka, że ​​trzeba mieć oczy szeroko otwarte. Czasami możesz zaniepokoić się pajęczyną na roślinie i natychmiast ją usunąć uratować życie rośliny samo.

Niezależnie od tego, czy jest to roślina ogrodowa, czy roślina znajdująca się w mieszkaniu, pajęczyna z pewnością nie stanowi punktu obserwacyjnego. W większości przypadków pająk odpowiedzialny za arcydzieło żywi się dalej pasożyty obecne na liściach, z nawet korzystnym skutkiem dla flory. Jednak wielu to ignoruje nie tylko pająki przędą sieci. Jeśli roślina stała się domem dla różnych owadów, jej życie jest zdecydowanie zagrożone.

Pajęczyny na roślinach, uwaga: bezpośrednie niebezpieczeństwo

Obecność pajęczyn na roślinach musi zawsze oznaczać a dzwonek alarmowyzwłaszcza jeśli towarzyszy im Suche liście Lub zgniłe owoce. Pierwszym podejrzanym ze wszystkich jest czerwony pająk: Żywi się owadami uwięzionymi w sieci do cytoplazmy roślin. Dlatego jest celem, w który należy natychmiast uderzyć. Jest zbyt mały, aby można go było zobaczyć gołym okiem, ale pozostawia ślady, które przychodzą nam z pomocą: liście są pełne żółtych lub nekrotycznych plam, podczas gdy w dolnej części znajdują się bardzo cienkie pajęczyny, które chronią jaja, zapobiegając również roślinie oddechowy.
Niestety, przędziorek czerwony jest tylko jednym z nich roztocza tetranichidowe które mogą wpływać na rośliny, powodując ich śmierć: tysiące różnych gatunków splata swoje sieci na liściach i bezlitośnie się nimi żeruje.

Nie należy lekceważyć, ponownie, jestifantry: to jest owłosiona gąsienica pochodzi z Ameryki i atakuje głównie rośliny owocowe oraz pestki. W odróżnieniu od roztoczy są łatwe do rozpoznania: mają 3 cm długości, są zielone i pokryte białawym meszkiem. Produkują jeden bardzo gruba pajęcza sieć który służy jako gniazdo. Pożerają wszystkie liście rośliny, aż są na tyle duże, że mogą zakopać się w kokonie i przemienić się w motyla. Potrafią ogołocić cały krzak w ciągu zaledwie kilku dni.

Naturalne środki przeciwko pajęczynom na roślinach

Ale jakie mogą być? środki przeciw obecności pajęczyn na roślinach? Są takie, które są całkowicie naturalne. Jeśli pająk jest pożyteczny, najlepiej go tam zostawić: jeśli pajęczyna stanie się zbyt gęsta, możesz delikatnie przesunąć po liściach wilgotną szmatką. Wręcz przeciwnie, jeśli konieczne jest pozbycie się roztoczy tetranichida, zacznij od oczyszczenia rośliny środkiem ściereczka antystatyczna co przyciąga dużą liczbę roztoczy. Następnie musisz spryskać roztwór wody i mydła marsylskiego lub, w przypadku bardzo znaczącej inwazji, woda i olejek z Neem który zabije pozostałe roztocza poprzez ich uduszenie.

Jeśli chodzi oifantryKonieczne jest jednak usunięcie porażonych liści i gałęzi. Następnie roślinę należy spryskać organicznym środkiem owadobójczym, który zawiera Bacillus thuringinensisbakteria nieszkodliwa dla ludzi, ale śmiertelna dla gąsienic. Tutaj znajdziesz zdjęcia i informacje na temat ifantrii, które pomogą Ci lepiej ją rozpoznać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *