WITAM SERDERCZNIE NA STRONACH FLORLANG I ZAPRASZAM NA ZAKUPY DO INTERNETOWEGO SKLEPU

glowna
lisciaste
iglaste
miododajne
sadzenie
ochrona
pielegnacja
strefy
kontakt
sklep

ZŁOTLIN JAPOŃSKI 'PLENIFLORA'
Kerria japonica 'Pleniflora'


Kwitnący krzew złotlinu japońskiego pełnokwiatowego Złotlin japoński pełnokwiatowy- krzew dorastający do 1,5 m wysokości i tyle samo szerokości. Pędy wyprostowane (żyją tylko 2 lata), zimozielone, cienkie, gładkie, jasnozielonej barwy, zdobią ogród przez całą zimę. Liście jasnozielone, jajowato wydłużone, 2-6 cm długości, podwójnie ostro piłkowane, z długim zaostrzonym wierzchołkiem.

złotlin japoński Sprawiają wrażenie pomarszczonych wskutek wyraźnego unerwienia. W jesieni liście przebarwiają się na żółto. Kwiaty pełne, złotożółte, o licznych płatkach, bardzo oryginalne i efektowne, rozwijają się w maju na końcach pędów. Często powtarza kwitnienie we wrześniu. Krzew rosnący silnie i obficie kwitnący. Sprowadzono go z Chin, ale w Japoni znany był znacznie wcześniej.

 kwiat złotlinu japońskiego pełnokwiatowego w zbliżeniu Dobrze rośnie na glebach żyznych, luźnych, wapiennych i wilgotnych. Na stanowiskach słonecznych i osłoniętych przed zimowymi wiatrami. Nie może być sadzony na glebie zadarnionej. Krzew dość odporny na mrozy, mało odporny na suszę. W razie przemarznięcia pędy należy przyciąc.Po przekwitnięciu ścinamy wszystkie pędy, które wydały kwiaty aż do nasady,aby pobudzić roślinę do wypuszczenia nowych pędów. Dobrze znosi zanieczyszczenia powietrza. Nadaje się do sadzenia pojedynczo, w grupach i na żywopłoty.