WITAM SERDERCZNIE NA STRONACH FLORLANG I ZAPRASZAM NA ZAKUPY DO INTERNETOWEGO SKLEPU

glowna
lisciaste
iglaste
miododajne
sadzenie
ochrona
pielegnacja
strefy
kontakt
sklep

WINOBLUSZCZ PIĘCIOLISTKOWY
Parthenocissus quinquefolia


Winobluszcz pięciolistkowy po jesiennym przebarwieniu liści Winobluszcz pięciolistkowy pochodzi z Ameryki Północnej, często nazywany dzikim winem, jest silnie rosnącym pnączem, o zdrewniałych pędach, zrzucającym liście na zimę.

Winobluszcz pieciolistkowy Za pomocą przylg i korzeni czepnych, lub wijących wąsów, czepia się podpór i wspina się samoczynnie. Doskonały do pokrycia wysokich ścian budynków i ogrodzeń, ale nadaje się również do sadzenia przy altanach, pergolach i różnych podporach.

Owoce winobluszczu pięciolistkowego-czarne jagody Winobluszcz pięciolistkowy nie zaopatrzony w podporę może być użyty do pokrycia gleby, nasypów i hałd. Osiąga 10-20 m wysokości. Roczny przyrost 1-2 metrów. Kwiaty promieniste zebrane w baldachogrona osadzone naprzeciw liści. Liście zielone, złożone z pięciu owalnych ząbkowanych, mdło zielonych listków, bledszych od spodu, przebarwiających się jesienią na piękny karmazynowy kolor.

Pięknie przebarwiony winobluszcz pięciolistkowy, na ścianie budynku.
Owocem jest kulista, czarna jagoda z niebieskim nalotem woskowym z 2-3 nasionami.Rośnie w słońcu, półcieniu lub cieniu na przeciętnych przepuszczalnych glebach.Jednak pnącza rosnące na stanowisku słonecznym, przebarwiają się jesienią na piękny szkarłatnoczerwony kolor.Nie wymaga regularnego cięcia, oprócz wycinania wiosną martwych pędow a latem pędów zbytnio zagęszczających roślinę. Odpoorne na mróz. Jest to również roślina miododajna.