WITAM SERDERCZNIE NA STRONACH FLORLANG I ZAPRASZAM NA ZAKUPY DO INTERNETOWEGO SKLEPU

glowna
lisciaste
iglaste
miododajne
sadzenie
ochrona
pielegnacja
strefy
kontakt
sklep

TRZMIELINA FORTUNE'A 'EMERALD'N' GOLD'
Euonymus Fortunei'Emerald'n' Gold'


krzew trzmieliny fortune'a latem Krzew zimozielony o długich, okrągłych, zielonych pędach wspinających się po pniach drzew, po skałach i kamieniach lub płożących się po ziemi i zakorzeniających. W sprzyjających warunkach może osiągnąć do 3 m wysokości. Liście jajowate lub eliptyczne, grube, długości do 2-4 cm, drobno piłkowane, zielone z jaskrawo-żółtymi brzegami.

trzmielina fortune'a Posadzone w silnym cieniu tracą żółtą barwę. Można znaleźć tez nieliczne gałązki z bardzo drobnymi liśćmi zielonymi. Całość tworzy oryginalną i efektowną wielobarwną mozaikę, zawsze z przewagą liści żółto obrzeżonych. Jesienią żółta barwa plam zmienia się na pomarańczowoczerwoną i taka pozostaje przez zimę. Kwiaty zielonkawobiałe, niepozorne, w dość gęstych kwiatostanach. Kwitnie w lipcu.

Zielonkawobiałe kwiaty trzmieliny fortune'a zebrane w kwiatostany Owoce drobne, różowawe, u nas zwykle nie zawiązują się lub nie dojrzewają.Trzmieliny wymagają gleb żyznych, próchnicznych, przewiewnych, szybko nagrzewających się i dostatecznie wilgotnych. Stanowisko powinno być słoneczne lub półcieniste, osłonięte od zimowych wiatrów. W miejscach cienistych tworzy zwarte kobierce, szczelnie zakrywające glebę. Odmiana odporna na mróz, ale w ostre bezśnieżne zimy może przemarzać. Roślina używana jako okrywowa i zadarniająca.

Żółta barwa brzegów liści trzmieliny fortune'a, zmieniona jesienią na kolor pomarańczowoczerwony Może rosnąć pod koronami dużych drzew i wspinać się na nie. Może wypełniać wolne przestrzenie pomiędzy krzewami. Można nią również obsadzać różne pojemniki i skrzynie.Trzmielinę możemy mocno przyciąć, by wypuściła nowe pędy lub nie zarastała innych roślin. Zabieg możemy wykonać o każdej porze roku za wyjątkiem wiosny. Aby lepiej się rozkrzewiała, uszczykujemy wierzchołki pędów. Wycinamy też pędy na których liście stały się zielone.