WITAM SERDERCZNIE NA STRONACH FLORLANG I ZAPRASZAM NA ZAKUPY DO INTERNETOWEGO SKLEPU

glowna
lisciaste
iglaste
miododajne
sadzenie
ochrona
pielegnacja
strefy
kontakt
sklep

TRZMIELINA OSKRZYDLONA - Euonymus alatus


krzew trzmieliny wiosną Krzew pod wieloma względami niezwykły. Jest ozdobny przez cały rok. Na jesieni ma najpiękniejszy, intensywnie czerwony kolor wśród krzewów. Nie na darmo nazywa się po angielsku "burning bush", czyli "płonący krzak".

trzmielina oskrzydlona Jest to gęsty krzew o dekoracyjnym pokroju, sztywnych, wzniesionych pędach, strzępiącą się korkowatą korą, osiągający wysokość do 2 metrów.Latem ulistnienie ciemnozielone, jajowato-eliptyczne, piłkowane.

Krzew trzmieliny po przebarwieniu jesienią
Kwiaty niepozorne zielonkawe, następnie małe fioletowe i czerwone owoce. W okresie bezlistnym, oskrzydlone pędy trzmieliny wyglądają również bardzo dekoracyjnie. Pochodzi z Dalekiego Wschodu. U nas jest rzadko spotykany, choć jest łatwy w uprawie i dostatecznie odporny na mróz.

Oskrzydlone pędy trzmieliny jesieniš Trzmieliny nie mają specjalnych wymagań, są odporne na suszę, zanieczyszczenia powietrza (często sadzi się je w miastach) i dobrze rosną nawet na niezbyt urodzajnym podłożu. Należy je jednak sadzić na stanowiskach słonecznych, gdyż w pełnym słońcu liście zmieniają jesienią barwę na piękną ognistoczerwoną.Gatunek ten nadaje się na strzyżone żywopłoty.Nie wymagają regularnego cięcia, ale pod koniec zimy przeswietlamy je i przycinamy zbyt długie pędy.