WITAM SERDERCZNIE NA STRONACH FLORLANG I ZAPRASZAM NA ZAKUPY DO INTERNETOWEGO SKLEPU

glowna
lisciaste
iglaste
miododajne
sadzenie
ochrona
pielegnacja
strefy
kontakt
sklep

TAWUŁA JAPOŃSKA 'ANTHONY WATERER'
Spiraea japonica'Anthony Waterer'


Kwitnący w lecie krzew tawuły japońskiej'Anthony Waterer' Gęsty, wolno rosnący krzew o półkulistym pokroju. Pędy cienkie, sztywne, bruzdowane, dorasta do 80 cm wysokości. Liście szerokolancetowate, ostro piłkowane, na wiosnę czerwonawe, a później jasnozielone.

tawuła japońska Kwiaty karminowo-czerwone w dużych płaskich kwiatostanach do 15 cm szerokości. Kwitnie bardzo obficie w lipcu i sierpniu. Przekwitłe kwiatostany należy ściąć co spowoduje powtórne kwitnienie we wrześniu. Jedna z najpiękniejszych tawuł rabatowych. Całkowicie odporna na mróz i zanieczyszczenia powietrza.

Drobne kwiatki tawuły japońskiej'Anthony Waterer' ułożone w gęste baldachogrona Ma małe wymagania glebowe, najlepiej jednak rośnie na żyznych, świeżych glebach. Wymaga gleby w wysokiej kulturze, starannie pielęgnowanej i słonecznego lub ostatecznie półcienistego stanowiska. Roślina polecana na rabaty, w zestawieniu z bylinami, a także do nasadzeń pojedynczych, grupowych, żywopłotowych i jako kwitnąca roślina okrywająca.Pod koniec zimy lub wczesną wiosną wykonujemy silne cięcie, ścinając wszystkie pędy 7,5 - 10 cm nad ziemią. Zalecana uprawa w strefach klimatycznych Polski (5b-7b).