WITAM SERDERCZNIE NA STRONACH FLORLANG I ZAPRASZAM NA ZAKUPY DO INTERNETOWEGO SKLEPU

glowna
lisciaste
iglaste
miododajne
sadzenie
ochrona
pielegnacja
strefy
kontakt
sklep

TAWUŁA WCZESNA - Spiraea arguta


Kwitnący wczesną wiosną krzew tawuły Krzew wysokości 1-2 m, wolno rosnący, luźno ugałęziony, o cienkich, łukowato przygiętych pędach. Liście drobne, wydłużone, odwrotnie jajowate do lancetowatych, długości do 4 cm, powyżej połowy długości ostro piłkowane, u nasady wąsko klinowate, jasnozielone.

tawuła wczesna Kwiaty bardzo drobne (średnicy 8 mm), białe, w siedzących baldachogronach gęsto pokrywających gałązki. Kwitnie wcześnie, w kwietniu - maju, bardzo obficie i bardzo intensywnie pachnie. Kwiaty pięcio płatkowe, na szczycie wycięte.Tawuły mają przeciętne wymagania glebowe i wodne. Dobrze rosną na glebach lekkich, przewiewnych i ciepłych. Należą do najpiękniejszych tawuł wczesnie zakwitających.

Drobne kwiatki ułożone w gęste baldachogrona W okresie kwitnienia zwisające gałązki są obficie pokryte śnieżnobiałymi kwiatami. Drobne, jasnozielone liście wcześnie rozwijają się na wiosnę i są również bardzo efektowne. Tawuła wczesna odporna jest na suszę i mróz.Wkrótce po przekwitnięciu należy dokonać cięcia, ścinając wszystkie pędy, które wydały kwiaty.Pozostawiamy u nasady każdego wyciętego pędu 2-3 młode pędy. Regularne przycinanie zapewni obfite i coroczne kwitnienie, gdyż krzew kwitnie na pedach zeszłorocznych. Jej zastosowanie jest bardzo wszechstronne - nadaje się zarówno do dużych założeń na terenach zieleni, jak i pojedynczych nasadzeń w ogrodach przydomowych.Uprawa możliwa na terenie całej Polski.Strefy uprawy 5b-7b