WITAM SERDERCZNIE NA STRONACH FLORLANG I ZAPRASZAM NA ZAKUPY DO INTERNETOWEGO SKLEPU

glowna
lisciaste
iglaste
miododajne
sadzenie
ochrona
pielegnacja
strefy
kontakt
sklep

STYRAKOWIEC JAPOŃSKI - Pterostyrax hispida


Krzew styrakowca japońskiego Styrakowiec japoński występuje w górskich lasach Japoni i środkowych Chinach.W swojej ojczyżnie jako drzewo dorasta do 15 metrów wysokości. W Polsce rośnie jako wysoki krzew, dorastając do wysokości 3 metrów

styrakowiec japoński Liście pojedyncze, skrętoległe, szerokoeliptyczne, u nasady klinowate z długim wierzchołkiem, na brzegach drobno ząbkowane, opadające na zimę. Na długopędach liście osiągają do 25 cm długości 11 cm szerokości. Natomiast na krótkopędach liście są mniejsze, mają 8-10 cm długości i 4-6 cm szerokości.

Obfitość kwiatów styrakowca japońskiego Kwiaty kremowo białe, drobne , dzwonkowate, zebrane w gęste, okazałe wiechy 15-30 cm długości, silnie pachnące. Kwitnie w czerwcu. Owoce suche pestkowce, pokryte gęsto szczeciniastymi, żółtawymi włoskami.

Kremowo białe,dzwonkowate i pachnące kwiaty styrakowca japońskiego Wymaga żyznej, świeżej, przewiewnej gleby, nie za wilgotnej oraz słonecznego lub półcienistego i osłoniętego od zimowych wiatrów stanowiska. W naszych warunkach styrakowiec japoński jest gatunkiem dosyć odpornym na niskie temperatury. Tylko w bardzo surowe zimy może przemarzać do granicy śniegu. Zalecana jest uprawa w strefach klimatycznych Polski 6b-7b.Ten piękny krzew ozdobny, o oryginalnych, pachnących kwiatach, może być sadzony zarówno w parkach jak i w ogródkach przydomowych.Cięcie zwykle jest niekonieczne.