WITAM SERDERCZNIE NA STRONACH FLORLANG I ZAPRASZAM NA ZAKUPY DO INTERNETOWEGO SKLEPU

glowna
lisciaste
iglaste
miododajne
sadzenie
ochrona
pielegnacja
strefy
kontakt
sklep

SOSNA JAPOŃSKA GĘSTOKWIATOWA
Pinus densiflora


Drzewo sosny japońskiej gęstokwiatowej Sosna japońska gęstokwiatowa występuje na terenie północno-wschodnich Chin, Korei, Japonii i południowo-wschodniej Rosji.Drzewo iglaste, wolnorosnšce, dorasta w sprzyjajšcych warunkach do 20m wysokoœci.

sosna japońska Pień często krzywy, pokręcony. Powyginane gałęzie. Spłaszczona, parasolowata korona. Igły zebrane w pęczki po 2, na krótkopędach, długoœci do 12cm, miękkie, wšskie, zielone lub niebieskawozielone i elastyczne.

Ukwiecony wierzchołek pędu sosny japońskiej gęstokwiatowej Czerwona, łuszczšca się kora. Szyszki jajowate, jasnobršzowe, o długoœci 4-6 cm, pozostajš na drzewie przez kilka lat. Łuski cienkie z drobnymi kolczastymi wyrostkami. Drzewo bardzo efektowne w czasie kwitnienia.Wymagania glebowe i wilgotnoœciowe niewielkie.

Długie do 12 cm, miękkie, niebieskawozielone igły sosny japońskiej Odporne na mróz, wrażliwa na suszę. Lubi stanowiska nasłonecznione na lekkich, drenowanych, nieznacznie kwaœnych glebach. Polecana do małych ogrodów i do ogrodów skalnych.Nie wymaga cięcia. Sosna gęstokwiatowa stanowi istotny element w klasycznych ogrodach japońskich.