WITAM SERDERCZNIE NA STRONACH FLORLANG I ZAPRASZAM NA ZAKUPY DO INTERNETOWEGO SKLEPU

glowna
lisciaste
iglaste
miododajne
ochrona
pielegnacja
strefy
kontakt
sklep

ŚNIEGULICZKA BIAŁA - Symphoricarpos albus


Krzew śnieguliczki białej Występuje w Kanadzie i północnych regionach Stanów Zjednoczonych. Krzew wysokości do 1,5 m, o gałęziach prosto wzniesionych. Młode pędy owłosione. Liście naprzeciwległe, jajowate, całobrzegie, a na długopędach często klapowane.

śnieguliczka biała Kwiaty różowobiałe, zebrane w szczytowe kłosy. Kwitnie przez całe lato - od czerwca do września. Owoce kuliste, białe, dość duże, gąbczaste, bardzo długo (często przez całą zimę) utrzymują się na gałązkach. Jest także bardzo wytrzymały na wszelkie zanieczyszczenia powietrza.

Owocująca śnieguliczka biała Dekoracyjny zwłaszcza w okresie dojrzewania owoców. Należy do najcenniejszych krzewów miododajnych, przy czym kwitnie nieprzerwanie przez całe lato, dostarczając pszczołom nektaru i pyłku także w okresach bezpożytkowych. Znosi częste przycinanie i tworzy dość gęste żywopłoty.

Owoce śnieguliczki białej Krzew od dawna powszechnie u nas uprawiany, często sadzony w parkach i w wiejskich ogródkach. Bardzo wytrzymały na mrozy oraz na suszę i mało wymagający w stosunku do gleby. Rośnie w miejscach nawet bardzo silnie ocienionych, pod koronami drzew, na glebach suchych, piaszczystych i kamienistych. Wydaje liczne odrośla z rozłogów, dzięki czemu szeroko się rozrasta.Pod koniec zimy ścinamy na równi z ziemią kilka najstarszych pędów a także usuwamy pędy krzyżujące się. Uprawa możliwa w strefach 3-7.