WITAM SERDERCZNIE NA STRONACH FLORLANG I ZAPRASZAM NA ZAKUPY DO INTERNETOWEGO SKLEPU

glowna
lisciaste
iglaste
miododajne
sadzenie
ochrona
pielegnacja
strefy
kontakt
sklep

POWOJNIK TANGUCKI - Clematis tangutica


Powojnik tangucki w okresie kwitnienia Występuje w stanie naturalnym w Azji Środkowej, Chinach i Mongolii. Rośnie na kamienistych stokach i nad brzegami rzek. Jest pnączem dorastającym do 3-5 m wysokości. Kwiaty żółte, dzwonkowate, lekko zwisające, osadzone pojedyńczo w kątach liści, rzadziej po 2-3, średnicy 5-8 cm. Kwitnie obficie w czerwcu i lipcu często powtórnie na jesieni.

powojnik tangucki Jego dadatkową ozdobą są puszyste owocostany, które pojawiają się od połowy lata. We wrześniu rozpoczyna spoczynek i zasychają na nim liście. Świetna odmiana osłonowa do sadzenia przy ogrodzeniach, ścianach, altanach i innych podporach. Może być również stosowana jako roślina okrywowa. Całkowicie mrozoodporny, dobrze toleruje przesychanie gleby. Zalecana uprawa w strefach 6-9.

Owocostany powojnika tanguckiego Powojniki wymagają przepuszczalnej, żyznej gleby o odczynie zasadowym (pH powyżej 6,0).Warunkiem zdrowego wzrostu i obfitego kwitnienia jest dobry drenaż gleby od spodu. W dołku o głębokości 70 cm układa się warstwę z kamieni, gruzu i grubego żwiru. Na tej warstwie układa się drugą grubości 20-25cm,z drobnych patyków, gałązek, twardych łodyg itp. Pozastałą część dołu wypełnia się ziemią. W pierwszych latach po posadzeniu, zanim się dobrze nie ukorzenią, należy je chronić przed wiatrem i mrozem. Później są całkowicie mrozoodporne.