WITAM SERDERCZNIE NA STRONACH FLORLANG I ZAPRASZAM NA ZAKUPY DO INTERNETOWEGO SKLEPU

glowna
lisciaste
iglaste
miododajne
sadzenie
ochrona
pielegnacja
strefy
kontakt
sklep

PIGWOWIEC JAPOŃSKI - Chaenomeles japonica

Kwitnacy krzew derenia jadalnego Pigwowiec japoński to popularny w polskich ogrodach długo kwitn±cy krzew, o ciernistych wzniesionych pędach, pięknych kwiatach i jadalnych owocach. Osi±ga wysokość do 1 metra

deren jadalny Kwiaty średnicy 2-3 cm, 5-działkowe i 5-płatkowe z licznymi pręcikami i jednym słupkiem, koloru łososioworóżowe lub pomarańczowoczerwone.Kwitnie przed rozwojem liści na przełomie kwietnia i maja.

Liscie i owoce derenia jadalnego
Owoce pachn±ce i jadalne, twarde o kwaskowatym smaku. Po dojrzeniu koloru jasnożółtego, czasem czerwono nakrapiane. Dojrzewaj± w październiku. W stanie surowym nie nadaj± się do spożycia. Nadaj± się natomiast jako dodatki do herbat i na przetwory. Zawieraj± dużo pektyn, witaminy C, a także kwasy organiczne, barwniki i sole mineralne.

Dojrzewaj±ce owoce derenia jadalnego
Nie maj± specjalnych wymagań co do gleby. Dobrze rosn± na glebach gliniasto-żwirowych. Należy je sadzić na stanowiskach słonecznych, osłoniętych od północy. W surowe zimy mog± przemarzać, ale po przycięciu na wiosnę dobrze odrastają. Nie znosz± gleb mokrych.