WITAM SERDERCZNIE NA STRONACH FLORLANG I ZAPRASZAM NA ZAKUPY DO INTERNETOWEGO SKLEPU

glowna
lisciaste
iglaste
miododajne
sadzenie
ochrona
pielegnacja
strefy
kontakt
sklep

PEREŁKOWIEC JAPOŃSKI - Sophora japonica


Drzewo perełkowca japońskiego Perełkowiec japoński (Szupin) to bardzo oryginalne, zrzucające liście, drzewo z szeroką koroną. Nie pochodzi z Japoni lecz z Chin i Korei.Dorasta do wysokości 25 m.

surmia żółtokwiatowa
Liście nieparzystopierzaste, ciemnozielone do 25 cm długości, złożone z 7-25 owalnych listków zaostrzonych na szczycie.Kwiaty motylkowe, miododajne, w kolorze kremowym, zebrane w szczytowe wiechy do 30 cm długości, bardzo silnie oblatywane przez pszczoły.

Liście perełkowca japońskiego po jesiennym przebarwieniu Kwitnie obficie późnym latem i wczesną jesienią.Ozdobne owoce, zielone mięsiste strąki, długo nie wysychające, przewężone za każdym nasieniem, przypominające sznury pereł (perełkowiec!). Tkanki szupinu zawierają substancje trujące. Wymaga gleby żyżnej, gliniastej z domieszką wapna.

Poprzewężane strąki perełkowca przypominające sznury pereł

Odporny na suszę i zasolenie gleby. Powinien być sadzony w miejscach ciepłych, słonecznych i osłoniętych od wiatrów. Zalecana uprawa w strefach 4-8. Wykazuje dużą odporność na zanieczyszczenie powietrza. Nadaje się do obsadzania ulic, parków i większych ogrodów przydomowych. Jest drzewem o dużych walorach ozdobnych. Cenne drzewo dla pszczelarstwa.Nie wymaga cięcia