WITAM SERDERCZNIE NA STRONACH FLORLANG I ZAPRASZAM NA ZAKUPY DO INTERNETOWEGO SKLEPU

glowna
lisciaste
iglaste
miododajne
sadzenie
ochrona
pielegnacja
strefy
kontakt
sklep

PĘCHERZNICA KALINOLISTNA 'DIABOLO'
Physocarpus opulifolius 'Diabolo'


Pęcherznica kalinolistna Diabolo wczesną wiosną Zrzucający liście, gęsty krzew, pochodzący z Ameryki Północnej. Dorasta do wysokości 2 m. Rośnie szybko i silnie się rozkrzewia. Młode gałązki nagie, starsze z łuszczącą się podłużnymi płatami korą.

pęcherznica kalinolistna Liście skrętoległe, ząbkowane, 3-5 klapowe, długości do 7 cm. Krzew o intensywnej, czerwonobrązowej barwie liści. Wczesnym latem zakwita białymi, czasem zaróżowionymi kwiatami, zebranymi w wielokwiatowe, gęste, kuliste baldachogrona.

Zaczerwienione owocostany pęcherznicy kalinolistnej Diabolo
Wygląda bardzo efektownie w okresie dojrzewania owoców - pęcherzowato rozdętych, zaczerwienionych mieszków, zawierających drobne, żółtawo zabarwione nasiona.Ma małe wymagania glebowe, rośnie na każdej glebie, zarówno pod koronami wysokich drzew, jak i w pełnym słońcu. Najlepsze jednak zabarwienie liści ma na stanowisku słonecznym.

Krzew pęcherznicy kalinolistnej Diabolo podczas jesiennego przebarwiania liści

Znajduje zastosowanie w ogródkach przydomowych, parkach, zadrzewieniach przydrożnych oraz do tworzenia zwartych żywopłotów.Krzewy rosnące swobodnie mają ładniejszy pokrój.Aby zachowała odpowiedni kształt przycinamy ją pózną jesienią.Odznacza się dużą siłą odroślową i aby ją odmłodzić możemy przycinać krótko nad ziemią.Bardzo jest odporna na mróz, suszę i wilgoć. Możliwa uprawa w strefach 2-7. Dobrze znosi zanieczyszczenie powietrza.