WITAM SERDERCZNIE NA STRONACH FLORLANG I ZAPRASZAM NA ZAKUPY DO INTERNETOWEGO SKLEPU

glowna
lisciaste
iglaste
miododajne
sadzenie
ochrona
pielegnacja
strefy
kontakt
sklep

OSTROKRZEW OKÓLKOWY - Ilex verticilata


Lancetowate liście o piłkowanym brzegu
Ostrokrzew okółkowy to gęsty krzew, dorastający do wysokości 3 metrów, o liściach opadających na zimę.Pokrój wzniesiony o zaokrąglonej koronie.

ostrokrzew okólkowy Liście skrętoległe, lancetowate do jajowatego, o brzegu piłkowanym i zaokrąglonym wierzchołku.Kwitnie w maju i czerwcu.Kwiaty drobne, białe, zebrane w niewielkie pęczki w kątach liści na jednorocznych pędach.Bardzo atrakcyjnie wygląda jesienią, gdy zaczynają opadać liście i zdobią go obfite, jaskrawoczerwone owoce.

Owocujący krzew jesienią Owoce te pozostają ozdobą przez zimę na nagich gałązkach, dopuki stopniowo nie objedzą je ptaki.Owocujące pędy są świetnym uzupełnieniem wiązanek z kwiatów ciętych.Jest to roślina dwupienna, aby uzyskać owoce potrzebne są osobniki męskie i żeńskie.

Jaskrawoczerwone owoce zimą Wymaga gleby żyznej, wilgotnej, przepuszczalnej i raczej kwaśnej.Stanowiska osłoniętego, słonecznego lub półcienistego.Nie jest całkowicie mrozoodporny, dlatego w młodości wskazane jest okrywanie go na zimę.Dobrze reaguje na ogławianie i przycinanie.Najlepszym terminem przycinania w celu nadania właściwego kształtu i cięcia nadmiernie wyrośniętych krzewów, jest koniec wiosny.