WITAM SERDERCZNIE NA STRONACH FLORLANG I ZAPRASZAM NA ZAKUPY DO INTERNETOWEGO SKLEPU

glowna
lisciaste
iglaste
miododajne
sadzenie
ochrona
pielegnacja
strefy
kontakt
sklep

OCZAR WIRGINIJSKI - Hamamelis virginiana


Oczar wirginijski podczas kwitnienia Szeroki luźny krzew, do 5m wysokości. Pochodzi z Ameryki Północnej. Liście opadające na zimę, długości 6-12 cm. Jesienią przybierają piękne jaskrawe barwy.

oczar wirginijski Kwiaty żółte, pachnące, ukazują się w okresie jesiennego przebarwiania liści (wrzesień/październik). Długowieczny gatunek, dość odporny na mrozy. Ozdobą oprócz kwiatów są również „eksplodujące” owoce, które dojrzewają dopiero następnej jesieni.

Ulistnienie oczaru wirginijskiego Jest to również roślina lecznicza, zawierająca hamamelitaminę – środek silnie ściągający, stosowany w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym. Jest rośliną trującą.

Oczar wirginijski po jesiennym przebarwieniu li¶ci Krzew wymaga żyznej, przepuszczalnej, próchnicznej i bezwapiennej gleby. Stanowisko powinno być słoneczne, lekko osłonięte od wiatrów.Uprawa polecana w strefach 6a-7b.Mniej żyzne gleby należy użyźniać przez dodanie do nich torfu ogrodniczego. Pielęgnacja polega na jesiennym usuwaniu chorych i uszkodzonych pędów, a pod koniec zimy lub wczesną wiosną usuwaniu pędów nadmiernie wybujałych, krzyżujących się i zagęszczających krzew.