WITAM SERDERCZNIE NA STRONACH FLORLANG I ZAPRASZAM NA ZAKUPY DO INTERNETOWEGO SKLEPU

glowna
lisciaste
iglaste
miododajne
sadzenie
ochrona
pielegnacja
strefy
kontakt
sklep

MOSZENKI POŚREDNIE - Colutea x media


Kwiaty moszenek pośrednich Krzew dorastający do wysokości 3 metrów. Jest to mieszaniec moszenek południowych i wschodnich. Występuje w Europie, Azji, i Afryce

Moszenki pośrednie Liście pierzasto złożone, 11-13 listkowe, jasnozielone lub niebieskawo-zielone, opadające na zimę. Kwitnie obficie w maju i czerwcu a pojedyncze kwiaty wytwarza prawie do jesieni. Kwiaty są motylkowate, żółtawe, zebrane w grona, osadzone w kątach liści.

Zaczerwienione owoce - rozdęte torepki Pędy nagie kanciaste z bliznami po liściach.Najbardziej dekoracyjne są owoce pęcherzykowato rozdęte, jakby pergaminowane strąki 6-7 cm długości, na czubku półotwarte, silnie zaczerwienione z wieloma nasionami, pozostające na krzewie bardzo długo. Nasiona okrągławe, spłaszczone, czarne, trujące.

Pergaminowate owoce
Bardzo mało wymagająca odmiana,może rosnąć na każdej glebie. Dość odporny na mrozy, suszę i zanieczyszczenia powietrza. Jeśli zmarznie podczas surowych zim, szybko regeneruje koronę. Wymaga jednak ciepłych, słonecznych stanowisk.Wczesną wiosną wycinamy słabe i cienkie pędy a pędy silne ścinamy powyżej kilku pąków na mocno zdrewniałych odcinkach. Jest to roślina nektarodajna.