WITAM SERDERCZNIE NA STRONACH FLORLANG I ZAPRASZAM NA ZAKUPY DO INTERNETOWEGO SKLEPU

glowna
lisciaste
iglaste
miododajne
sadzenie
ochrona
pielegnacja
strefy
kontakt
sklep

MIGDAŁ TRÓJKLAPOWY - Prunus triloba


Krzew migdałka trójklapowego wiosną Migdałek trójklapowy zwany także migdałowcem, jest krzewem dorastającym do wysokości 2 metrów, często produkowanym w formie piennej .Występuje w Europie, Azji i Ameryce Północnej.Liście pojedyncze, trójklapowe, z brzegu piłkowane, opadające na zimę, rozwijają się dopiero wówczas, gdy kwiaty tracą swą urodę.

migdał trójklapowy
Najpiękniejszą ozdobą migdałka są jego kwiaty, którymi roślina obsypana jest pod koniec kwietnia i w maju. Kwitnie bardzo obficie i wygląda bardzo dekoracyjnie. Kwiaty różowe, pełne, podobne do małych różyczek, ok. 3 cm średnicy, gęsto osadzone wzdłuż ciemnobrązowych nagich pędów. Jest zwiastunem prawdziwej wiosny.

Pęk kwiatów migdałka trójklapowego Migdałek trójklapowy wymaga żyznej, próchnicznej, starannie pielęgnowanej gleby i stanowiska słonecznego oraz osłoniętego od mroźnych wiatrów. Kwitnie pięknie tylko na zdrowych, młodych, regularnie przycinanych pędach. Tniemy je w czerwcu, gdy drzewko już nie ma kwiatów, a jego liście są w pełni rozwinięte.

Ukwiecony pęd migdałka trójklapowego
Jednocześnie należy usunąć pędy stare i chore. Takie coroczne przycinanie również dobrze wpływa na gęstość korony. Formy pienne otrzymuje się poprzez szczepienie na podkładce ze śliwy wiśniowej (ałyczy). Migdałka dobrze jest okryć na zimę np. grubą fizeliną (agrowłókniną), lub chochołem ze słomy.