WITAM SERDERCZNIE NA STRONACH FLORLANG I ZAPRASZAM NA ZAKUPY DO INTERNETOWEGO SKLEPU

glowna
lisciaste
iglaste
miododajne
sadzenie
ochrona
pielegnacja
strefy
kontakt
sklep

MAGNOLIA POŚREDNIA - Magnolia soulangeana


Krzew magnolii pośredniej Krzew lub małe drzewo, dorastające do 3 metrów wysokości, o szerokiej kulistej kornie. Liście odwrotnie jajowate, długości 10-15 cm, opadające na zimę. Największą ozdobą są prosto wzniesione różowo-białe kwiaty 12 cm długości, o kształcie tulipana. Kwitnie w maju przed rozwojem liści. Odporne na mróz.Magnolie najbujniej rosną i najobficiej kwitną w pełnym słońcu, w miejscach ciepłych i osłoniętych od wiatru.

powojnik tangucki Prawidłowo pielęgnowane, zakwitną po 2-3 latach od chwili posadzenia, a niektóre odmiany - nawet po roku. Wymagają ziemi żyznej, zasobnej w próchnicę, przepuszczalnej oraz dość wilgotnej. Jej odczyn powinien być lekko kwaśny (pH 5,5-6), i tego trzeba bezwzględnie przestrzegać. Dlatego przed posadzeniem roślin zbadajmy pH gleby i jeśli jest zbyt wysokie, dodajmy do ziemi kwaśnego torfu.

Kwiat magnolii pośredniej Przed nadejściem zimy podłoże wokół roślin wykładamy grubą, 40-centymetrową warstwą gałęzi drzew iglastych, ewentualnie 20-centymetrową warstwą trocin lub kory. Postępujemy tak co roku, bez względu na wiek magnolii. Mogą one bowiem łatwo przemarzać (szczególnie wrażliwy jest system korzeniowy). Co najmniej przez pierwsze 2-3 zimy należy też osłaniać koronę drzew, najlepiej słomianym chochołem (nie wolno używać folii). Magnolie nie lubią przycinania. Można tylko usuwać uschnięte końce pędów (ślady po cięciach malujemy farbą emulsyjną z dodatkiem preparatu Topsin lub Benlate w stężeniu 1%). Unikajmy też przekopywania ziemi w pobliżu pni, żeby nie uszkodzić korzeni. Młode egzemplarze można przesadzać, ale koniecznie z bryłą ziemi, uważając, aby ich nie uszkodzić korzeni.