WITAM SERDERCZNIE NA STRONACH FLORLANG I ZAPRASZAM NA ZAKUPY DO INTERNETOWEGO SKLEPU

glowna
lisciaste
iglaste
miododajne
sadzenie
ochrona
pielegnacja
strefy
kontakt
sklep

LILAK ZWISAJĄCY - Syringa reflexa


Kwitnący krzew lilaka zwisającego Krzew o gęstej zaokrąglonej koronie i szarobrązowych pędach, dorastający do wysokości 4 metrów. Należy do szybko rosnących krzewów. Jego ojczyzną są północne Chiny. Liście jajowato wydłużone o zaokrąglonym wierzchołku, długości 8-15 cm. Wierzchnia strona liścia ciemnozielona, spodnia szarozielona.Kwiatostany - wiechy długości 10-25 cm, z zewnątrz purpurowofioletowe, wewnątrz białawe, pachnące, na bocznych pędach przewisające.

Kwiatostan lilaka zwisajšcego Kwitnienie od końca maja do połowy czerwca. Owoce do 2,5 cm, po dojrzeniu rozchylone.Dobrze rośnie na glebach nieznacznie wilgotnych ale nie mokrych, przepuszczalnych, żyznych, najlepiej o pH obojętnym. Zaleca się od czasu do czasu glębę pod lilakami wapnować.Stanowisko powinno być słoneczne lub półcieniste.

Gęste wiechy kwiatów lilaka zwisającego

Przekwitnięte kiście kwiatów należy obcinać, gdyż kosztem zawiązywania się nasion zmniejsza się w następnym roku ilość kwiatów. Formy krzewiaste są bardziej ozdobne niż drzewiaste. Aby uzyskać formy krzewiaste należy po posadzeniu młode lilaki przyciąć co spowoduje jego lepsze rozkrzewienie. Sadzimy jako soliter lub w grupach krzewów o podobnym wzroście i wymaganiach.Jest całkowicie mrozoodporny.