WITAM SERDERCZNIE NA STRONACH FLORLANG I ZAPRASZAM NA ZAKUPY DO INTERNETOWEGO SKLEPU

glowna
lisciaste
iglaste
miododajne
sadzenie
ochrona
pielegnacja
strefy
kontakt
sklep

LESPEDEZA KRZEWIASTA - Lespedeza bicolor


Kwitnący krzew lespedezy krzewiastej Bardzo dekoracyjny krzew występujący w warunkach naturalnych w Chinach i Japoni. Korona malownicza z łukowato przewieszającymi się cienkimi graniastymi pędami. Dorasta do wysokości 2 m.

lespedeza krzewiasta Liście są trójlistkowe na długich ogonkach, opadające na zimę. Najbardziej dekoracyjne u lespedezy są kwiaty różowofioletowe z białym odcieniem, zebrane w duże wiechowate kwiatostany (podobnie jak u glicynii), które wyrastają z kątów liści oraz wierzchołków pędów

Kwiat lespedezy krzewiastej Rośliny kwitną bardzo obficie , od konca lipca do jesiennych przymrozków. Owocem są jednonasienne strąki. Roślina miododajna. Wobec gleby nie jest wymagający, byle nie była zbyt wilgotna. Nie jest całkowicie odporny na mróz i poza zachodnimi regionami Polski, może przemarzać do powierzchni ziemi. Możliwa uprawa w strefach 4-7.

Kwiat lespedezy krzewiastej
Wymaga ciepłych, słonecznych i osłoniętych stanowisk oraz okrywania podstawy krzewu na zimę. Można go jednak traktować jak bylinę, gdyż co roku kwitnie obficie na jednorocznych pędach, które wyrastają u podstawy rośliny. Zaleca się więc przycinanie roślin przy ziemi na wiosnę.