WITAM SERDERCZNIE NA STRONACH FLORLANG I ZAPRASZAM NA ZAKUPY DO INTERNETOWEGO SKLEPU

glowna
lisciaste
iglaste
miododajne
sadzenie
ochrona
pielegnacja
strefy
kontakt
sklep

KRZEWUSZKA ŻÓŁTOLISTNA "BRIANT RUBIDOR" Weigela "Briant Rubidor"


Krzew krzewuszki żółtolistnej Krzewuszka Briant Rubidor jest bardzo dekoracyjnym krzewem, wysokości do 2 metrów, o ozdobnych żółtozielonych liściach oraz dzwonkowatych, rubinowoczerwonych kwiatach. Kwitnie obficie na przełomie czerwca i lipca. Pochodzi z Dalekiego Wschodu.

krzewuszka Kwiaty o kształcie dzwonków osadzone są pojedyczno lub po kilka w kątach liści i obficie pokrywają pędy. Często powtarza kwitnienie późnym latem. Krzewuszka po przekwitnięciu może być tłem dla kwitnących latem bylin. Ma bardzo ładne, żółtozielonezielone ulistnienie.

Kwiaty krzewuszki Briant Rubidor
Ze względu na okazałe, barwne kwiaty i obfite kwitnienie, jest prawdziwą perełką w ogrodzie. Polecana jest do małych przydomowych ogródków. Można sadzić ją pojedynczo, albo formować z nich kwitnące nie cięte żywopłoty.

Kwiaty krzewuszki żółtolistnej Briant Rubidor
Krzewuszka nie jest rośliną wymagającą, ale najlepiej rośnie na glebach przepuszczalnych, żyznych, umiarkowanie wilgotnych o odczynie obojętnym lub lekko kwaśnym. Jest wytrzymała na suszę. Dobrze znosi zanieczyszczone powietrze, dlatego z powodzeniem może być sadzona w miastach. Wymaga miejsc słonecznych i zacisznych gdyż w półcienistych kwitnie słabiej. Jest mało podatna na choroby i ataki szkodników.Ponieważ kwitnie na pędach jednorocznych, aby kwitła obficie, należy co roku, tuż po przekwitnięciu, przycinać pędy, a te najstarsze (najsłabiej kwitnące) skracać lub usuwać.

Kwiaty krzewuszki żółtolistnej Briant Rubidor
Krzewuszka niestety, niezupełnie jest wytrzymała na mróz. Wskazane jest, aby młodym roślinom oraz starszym w rejonach o surowszych zimach, okrywać przynajmniej nasady krzewu, liśćmi, słomiastym obornikiem lub tylko ziemią. Po przemarznięciu krzew trzeba krótko przyciąć, usuwając wszystkie przemarznięte pędy a także gałęzie częściowo tylko przemarznięte. Pędy regenerują się dość szybko.