WITAM SERDERCZNIE NA STRONACH FLORLANG I ZAPRASZAM NA ZAKUPY DO INTERNETOWEGO SKLEPU

glowna
lisciaste
iglaste
miododajne
sadzenie
ochrona
pielegnacja
strefy
kontakt
sklep

KRZEWUSZKA CUDOWNA - Weigela florida


Krzew cudownej krzewuszki Pochodzi z Dalekiego Wschodu. To jeden z najwcześniej kwitnących w naszych ogrodach krzewów ozdobnych. Krzew o pędach sztywnych, dość gęsty, dorastający do 2-2,5 metra wysokości. Ze względu na okazałe, barwne kwiaty i obfite kwitnienie, jest prawdziwą perełką w ogrodzie. Kwiaty o kształcie dzwonków osadzone są pojedyczno lub po kilka w kątach liści i obficie pokrywają pędy. Ich barwa zmienia się w miarę przekwitania.Często powtarza kwitnienie późnym latem.

Cudowna krzewuszka Krzewuszkę cudowną można sadzić wraz z innymi, równie wcześnie kwitnącymi krzewami, takimi jak: jaśminowiec, kalina czy kolkwicja. Kwitnąca krzewuszka dobrze wygląda również w sąsiedztwie roślin o barwnym ulistnieniu, a po przekwitnięciu może być tłem dla kwitnących latem bylin. Ma bardzo ładne, zielone ulistnienie. Polecana jest do małych przydomowych ogródków. Można sadzić ją pojedynczo, albo formować z nich kwitnące nie cięte żywopłoty.

Kwiaty krzewuszki cudownej Cudowna krzewuszka nie jest rośliną wymagającą, ale najlepiej rośnie na glebach przepuszczalnych, żyznych, umiarkowanie wilgotnych o odczynie obojętnym lub lekko kwaśnym. Jest wytrzymała na suszę. Dobrze znosi zanieczyszczone powietrze, dlatego z powodzeniem może być sadzona w miastach. Wymaga miejsc słonecznych i zacisznych gdyż w półcienistych kwitnie słabiej. Jest mało podatna na choroby i ataki szkodników.Ponieważ kwitnie na pędach jednorocznych, aby kwitła obficie, należy co roku, tuż po przekwitnięciu, przycinać pędy, a te najstarsze (najsłabiej kwitnące) skracać lub usuwać.

Rozkwitnięty krzew cudownej krzewuszki
Krzewuszka niestety, niezupełnie jest wytrzymała na mróz. Wskazane jest, aby młodym roślinom oraz starszym w rejonach o surowszych zimach, okrywać przynajmniej nasady krzewu, liśćmi, słomiastym obornikiem lub tylko ziemią. Po przemarznięciu krzew trzeba krótko przyciąć, usuwając wszystkie przemarznięte pędy a także gałęzie częściowo tylko przemarznięte. Pędy regenerują się dość szybko.Zalecana uprawa w strefie 5-8.