WITAM SERDERCZNIE NA STRONACH FLORLANG I ZAPRASZAM NA ZAKUPY DO INTERNETOWEGO SKLEPU

glowna
lisciaste
iglaste
miododajne
sadzenie
ochrona
pielegnacja
strefy
kontakt
sklep

KORKOWIEC AMURSKI - Phellodendron amurense


Bogate ulistnienie korkowca amurskiego Drzewo ozdobne i majestatyczne, o ładnej, obficie ulistnionej koronie, dorastające do wysokości 15 metrów. Występuje w Mandżurii i Północnych Chinach.

korkowiec amurski Kora regularnie głęboko spękana, z grubą warstwą elastycznego korka. Liście nieparzystopierzaste długości do 35 cm, naprzeciwległe, 5-13 listkowe, opadające na zimę.

Korkowiec amurski w czasie kwitnienia Jesienią przebarwiają się na żółto.Kwiaty zielonkawożółte, drobne, niepozorne, zebrane w dość długie szczytowe wiechy. Kwitnie w lipcu dostarczając pszczołom bardzo dużo pyłku i nektaru.

Przebarwiające się liście na jesienne barwy
Owoce kuliste średnicy 1 cm, dojrzałe czarne, pachnące żywicą, długo pozostają na gałęziach zwabiając ptaki. Roślina miododajna, cenna dla pszczelarstwa. Bardzo wytrzymała na mróz.

Dojrzałe owoce korkowca amurskiego


Rośnie dobrze na wilgotnych, żyżnych, głębokich glebach i znosi dobrze surowe zimy. Nieodpowiednie są gleby piaszczyste, ciężkie gliny, zastoiska mrozowe i miejsca całkowicie odsłonięte. Sadzić należy pojedynczo, w eksponowanych miejscach, pozostawiając mu dużo miejsca.Nie wymaga cięcia.