WITAM SERDERCZNIE NA STRONACH FLORLANG I ZAPRASZAM NA ZAKUPY DO INTERNETOWEGO SKLEPU

glowna
lisciaste
iglaste
miododajne
sadzenie
ochrona
pielegnacja
strefy
kontakt
sklep

KLON PALMOWY - Acer palmatum


Klon palmowy latem Klon palmowy pochodzi z Japonii, Korei i wschodnich Chin. Choć w rodzimych stronach osiąga 10 m wysokości i podobną szerokość, to w Europie najczęściej nie przekracza kilku metrów. Jego urodzie nie sposób się oprzeć. Zachwyca delikatnymi, filigranowymi liśćmi i parasolowatym pokrojem.

klon jawor Listki zielone, głęboko powcinane, prawie do trzech czwartych powierzchni blaszki. Jesienią przebarwia się pięknie na kolor karminowoczerwony i staje się bardzo dekoracyjny. Kwiaty nie są najmocniejszą stroną tych roślin. Jak na wyjątkową roślinę przystało, klonowi palmowemu należy się również wyjątkowe miejsce w ogrodzie.

Klon palmowy w czsie jesiennego przebarwiania sie Powinien być posadzony tak, aby prezentował się ładnie i jednocześnie nie był narażony na silne wiatry i palące słońce.System korzeniowy tych roślin jest płytki, dlatego prócz podlewania potrzebują też ściółkowania, które zabezpiecza glebę przed zbytnim parowaniem. Klony te powinny rosnąć w miejscu zacisznym, osłoniętym od wiatru. Zalecana uprawa w strefach 6-8. Najbardziej kształtne korony formują na stanowiskach słonecznych, ale jeśli nie mamy w ogrodzie wystarczająco wilgotnej gleby, lepiej posadzić je w lekkim półcieniu, w przeciwnym razie palące słońce może uszkodzić ich delikatne liście.

Krzew klonu palmowego jesienią Jeśli mamy ogród dobrze osłonięty, o łagodnym mikroklimacie, możemy posadzić klon pojedynczo na trawniku. Warto wówczas pozostawić wokół niego dużo miejsca na rozbudowanie szerokiej i płaskiej korony. Młode egzemplarze na zimę trzeba osłaniać chochołami ze słomy, juty lub agrowłókniny. Wszelkie cięcia pielęgnacyjne i formujące najlepiej jest wykonywać zimą i na przedwiośniu.