WITAM SERDERCZNIE NA STRONACH FLORLANG I ZAPRASZAM NA ZAKUPY DO INTERNETOWEGO SKLEPU

glowna
lisciaste
iglaste
miododajne
sadzenie
ochrona
pielegnacja
strefy
kontakt
sklep

KARAGANA SYBERYJSKA - caragana arborescens


Kwitący krzew karagany syberyjskiej Piękny, szybko rosnący krzew o zwartym pokroju, dorastający do 6 metrów wysokości. Gałęzie pokryte włóknistą szarozielona korą.Liście ciemnozielone,ostro zakończone, parzystopierzaste, złożone z 8-12 podłużnych listków, długości do 10 cm.Kwitnie w maju-czerwcu, tworząc wiązki po 2-4 motylkowych, stojących pojedynczo żółtych kwiatów.

Karagana syberyjska
Krzew znany powszechnie i uprawiany. Stosowany na żywopłoty, sadzony w parkach, przy drogach i w nasadzeniach rekultywacyjnych.Dzięki współżyciu z bakteriami brodawkowymi zasiedlającymi korzenie, rośliny mogą korzystać z azotu atmosferycznego. Kwiaty karagany syberyjskiej są bardzo nektarodajne i pyłkodajne


Kwiat karagany syberyjskiej Rośliny tego gatunku nie mają specjalnych wymagań wobec gleby, mogą rosnąć na stanowiskach ubogich, suchych i kamienistych. Karagana wykazuje dużą tolerancję wobec odczynu gleby. Wymaga jednak miejsc słonecznych.

Owoce w formie strąków
Jest odporna na suche powietrze, dość odporna na zanieczyszczenie powietrza SO2, a także na słabe zasolenie gleby.System korzeniowy jest płaski, szeroko rozpostarty, w związku z tym rośliny źle znoszą przesadzanie. Nie wymaga regularnego cięcia, oprócz przycinania zbytnio wybujałych okazów (po przekwitnięciu kwiatów), aby nadać im krzewiasty pokrój.