WITAM SERDERCZNIE NA STRONACH FLORLANG I ZAPRASZAM NA ZAKUPY DO INTERNETOWEGO SKLEPU

glowna
lisciaste
iglaste
miododajne
sadzenie
ochrona
pielegnacja
strefy
kontakt
sklep

KALINA KORALOWA 'ROSEUM'
Viburnum opulus 'Roseum'


Kwitnący krzew kaliny koralowei Roseum Występuje prawie w całej Europie, w części Ameryki Północnej i w Azji Zachodniej. Kalina koralowa ´Roseum´ zwana potocznie buldeneż (kula śnieżna) powstała w wyniku mutacji, którym uległ niegdyś krzew kaliny koralowej.

kalina koralowa Jest krzewem dorastającym do wysokości 4 m, rzadko małym drzewkiem. Liście naprzeciwległe, o klapach zaostrzonych, grubo ząbkowanych, z wierzchu nagie, pod spodem owłosione, opadające na zimę.W wyniku mutacji białe kwiaty kaliny koralowej stały się duże i płonne, o kształcie idealnej kuli, zebrane w duże, zwisające kwiatostany.

Ulistnienie kaliny koralowej Roseum Kwitnie w maju. Liście jesienią przebarwiają się na kolor ciemnopurpurowy.Kalina koralowa ´Roseum´ wymaga świeżej wilgotnej gleby, chociaż dobrze rośnie na glebach suchych. Dobrze rośnie w słońcu, ale może tez rosnąć w ocienieniu. Na stanowisku cienistym jesienią gorzej przebarwia liście.

Krzew kaliny koralowej po jesiennym przebarwieniu lisci
Jest krzewem mało wymagającym i bardzo ozdobnym, często spotykanym w ogrodach i parkach. Często jest atakowana przez mszyce ,dlatego dobrze jest przed kwitnieniem opryskać ją środkiem owadobójczym. Całkowicie odporna na mróz. Może być uprawiana na terenie całej Polski.Nie wymaga regularnego cięcia, oprócz sporadycznego wycinania po przekwitnięciu pędów nadmiernie zagęszczających.