WITAM SERDERCZNIE NA STRONACH FLORLANG I ZAPRASZAM NA ZAKUPY DO INTERNETOWEGO SKLEPU

glowna
lisciaste
iglaste
miododajne
sadzenie
ochrona
pielegnacja
strefy
kontakt
sklep

JODŁA JEDNOBARWNA SREBRZYSTA
Abies concolor glauca


Drzewo jodły jednobarwnej srebrzystej Drzewo szybko rosnące,dorastające w naszych warunkach do ok. 20 m wysokości. Korona gęsta, bardzo regularna, z prostopadle odchodzącymi od pnia gałęziami, ustawionymi niemal poziomo. Bardzo długie igły(4-8cm) jednobarwne, wysrebrzone, na szczycie tępe lub słabo zaostrzone, ustawione na gałęziach grzebieniasto lub szablasto wygięte ku górze, po roztarciu pachnące cytryną.

jodła koreańska Korowina na pniu gładka, popielatoszara. Pędy gładkie, nagie, żółtawozielone. Szyszki duże, oliwkowozielone lub fioletowe, dojrzałe jasnobrązowe, rozpadają się we wrześniu. Występują zawsze po 3-4 obok siebie.Bardzo cenny, jeden z najpiękniejszych gatunków drzew iglastych, mało wymagający, polecany na tereny całej Polski do różnych nasadzeń.

Szyszki jodły jednobarwnej srebrzystej= Ma małe wymagania glebowe, rośnie nawet na suchych, piaszczystych glebach, zwłaszcza jeśli są one bogate w związki wapnia. Jest bardzo wytrzymała na suszę oraz stosunkowo wytrzymała na zanieczyszczenia powietrza w miastach. Bardzo wytrzymała na mrozy, w zachodniej, środkowej i południowej Polsce wytrzymuje bez uszkodzeń nawet najsurowsze zimy z temperaturami poniżej -30 stopni Celsjusza. Wymaga miejsc nasłonecznionych i tylko na takich stanowiskach tworzy piękne, zwarte korony. Jest szczególnie efektowna w młodości. Polecana szeroko do parków miejskich, zadrzewień osiedlowych oraz do większych ogrodów przydomowych. Sadzić należy przede wszystkim pojedynczo na trawnikach lub w luźnych grupach.