WITAM SERDERCZNIE NA STRONACH FLORLANG I ZAPRASZAM NA ZAKUPY DO INTERNETOWEGO SKLEPU

glowna
lisciaste
iglaste
miododajne
sadzenie
ochrona
pielegnacja
strefy
kontakt
sklep

JAŚMINOWIEC WONNY ZŁOCISTY
Philadelphus coronarius aureus


Krzew jaśminowca wonnego 'złocistego' Jaśminowiec wonny obecnie jest krzewem rzadko spotykanym. Pochodzi z Europy Południowej i Azji Mniejszej.Bardzo ceniony ze względu na silny zapach kwiatów.

jaśminowiec wonny Krzew wysokości do 2m, o wyprostowanych i sztywnych pędach, łukowato przewieszających się na starszych gałęziach.Kwitnie pod koniec maja i zazwyczaj bardzo obficie i długo. Kwiaty kremowobiałe, przyjemnie pachnące, średnicy 2,5 - 3 cm, o płasko rozłożonych płatkach, zebrane po 5-9 w gronach. Liście jajowate, długości 4-8 cm, o brzegach odlegle ząbkowanych, koloru jasnożółtego, latem nieco zielenieją.

Kwitnący jaśminowiec wonny 'złocisty' Mało wymagający w stosunku do gleby, ale najlepiej rośnie na glebach wapiennych i dość zasobnych w składniki pokarmowe. Dość dobrze znosi ocienienie.Jaśminowiec wonny może mieć szerokie zastosowanie w parkach zieleni miejskiej, wiejskiej, osiedlowej i ogródkach przydomowych. Może być stosowany na nisko cięte żywopłoty, oraz zwarte niecięte szpalery.Po przekwitnięciu tniemy wszystkie pędy, które wydały kwiaty. Zakwitnie w następnym roku wyłącznie na pozostawionych jej młodych pędach. Przycięte silnie odrastają i w ten sposób należy je co kilka lat odmładzać.Bardzo wytrzymały na mrozy, suszę i zanieczyszczenia powietrza. Zalecana uprawa w strefach 5-7.