WITAM SERDERCZNIE NA STRONACH FLORLANG I ZAPRASZAM NA ZAKUPY DO INTERNETOWEGO SKLEPU

glowna
lisciaste
iglaste
miododajne
sadzenie
ochrona
pielegnacja
strefy
kontakt
sklep

HORTENSJA PIŁKOWANA - Hydrangea serrata


 Krzew hortensji piłkowanej Pochodzi z górzystych rejonów Japonii oraz Korei i z tego powodu jest bardziej odporna na mróz niż hortensja ogrodowa. Jest to gęsty krzew, o wyprostowanych cienkich gałązkach, dorastający do 1,5 metra wysokości i tyle samo szerokości.

Kwitnąca hortensja piłkowana Liście ciemnozielone, szerokoeliptyczne, długości do 10 cm, regularnie grubo piłkowane. Jesienią często zmienia barwę na czerwoną. Oryginalne, płaskie kwiatostany, są lekko wklęsłe, z małymi płodnymi, niebieskimi kwiatami w środku i płonnymi, białoróżowymi na zewnątrz. Kwitnie od czerwca do sierpnia, obficie na jednorocznych pędach.

Przebarwiające się jesienią liście hortensji piłkowanej Preferuje gleby lekko kwaśne.Znosi półcień, może rosnąć pod drzewami. Nie jest całkowicie odporna na mróz. Należy ją sadzić w miejscach osłoniętych od wiatru. Krzewy hortensji powinny być silnie przycinane każdego roku, gdyż kwitną tylko jednoroczne pedy, które z roku na rok dają piękniejsze kwiatostany.Polecana do ogrodów przydomowych w Polsce zachodniej, północno-zachodniej i cieplejszych regionach Polski centralnej.