WITAM SERDERCZNIE NA STRONACH FLORLANG I ZAPRASZAM NA ZAKUPY DO INTERNETOWEGO SKLEPU

glowna
lisciaste
iglaste
miododajne
sadzenie
ochrona
pielegnacja
strefy
kontakt
sklep

HORTENSJA DĘBOLISTNA - Hydrangea quercifolia


Kwitn±cy krzew hortensji dębolistnej Hortensja dębolistna pochodzi z południowo-wschodnich regionów Stanów Zjednoczonych. Jest krzewem dorastającym do wysokości 1,5 metra. Stożkowate białe kwiatostany, różowiejące w czasie przekwitania, pojawiają się w lipcu i sierpniu.

Liście przypominające liście dębu i kwiaty hortensji dębolistnej. Krzewy są dekoracyjne ze względu na niespotykany kształt ciemnozielonych, glęboko klapowanych liści, (jak wskazuje nazwa, przypominają liście dębu ), które jesienią przebarwiają się na czerwono, pomaranczowo i purpurowo.

Liście hortensji dębolistnej po jesiennym przebarwieniu


Najlepszym stanowiskiem dla hortensji dębolistnej jest półcień i miejsce osłonięte przed wiatrami. Podłoże próchniczne, lekko kwaśne. Ponieważ nie są wystarczająco odporne na mróz, podczas surowych zim mogą przemarzać do granicy śniegu, ale na wiosnę zwykle silnie odrastają.Zalecana uprawa w strefach 6b-7b.Wczesną wiosną wycinamy wszystkie przekwitłe kwiatostany oraz zdeformowane i chore pędy.Pozostałe pędy skracamy do pierwszego silnego pąka.